Україна – як вередлива дружина: з нею важко, а без неї сумно!

13:01, 04 липня 2016

Город.Сн

На березі Тихого океану в Сан-Франциско (США) на пісочку з’явилися написи: «Мена» і «Львів». І намальоване сердечко поряд. Автор – 31-річна Олександра Литвак. Разом із сином Саша вже третій рік живе у Штатах. Родом – зі Львова, довго прожила в Мені, там нині мешкають її батьки. Тата Анатолія Литвака знають як лікаря, котрий став підприємцем.


Олександра Литвак із сином

Списалися по Інтернету.

— Моя сім’я родом із Західної України, та все доросле життя я провела в Мені. Львів і Мена — це два міста на Батьківщині, за якими завжди буду сумувати, — пояснила Олександра Литвак. — Правду кажуть: важко зрозуміти, наскільки ти любиш Україну, доки не розлучився з нею. Це як вередлива дружина — з нею тяжко, а без неї сумно! Живу в Сакраменто, це столиця штату Каліфорнія. За сто миль (близько 160 кілометрів) від Сан-Франциско. Як правило, їздимо туди до океану чи просто розважитись.

У Штатах ми вже третій рік. Досі звикаємо, досі відчуваємо тугу за батьківщиною, сім’єю та друзями. Але вже потроху заводимо нові знайомства — тут багато наших. Куди не піди — скрізь українці. З’являється багато друзів-американців та з інших країн. Мій син ходить до звичайної американської школи, там також багато наших, але діти вже так звикли, що і між собою спілкуються англійською.

В Україні Саша працювала психологом.

— У той же час мала маленьку крамничку з товарами для дітей, вечорами підпрацьовувала барменом, робила весільні макіяжі зранку на вихідних. Будучи самотньою матір’ю, доводилося хапатися за все, — пояснила Саша. — Знала, що молодість та енергія не вічна, у вільний час вчила англійську мову, багато вчила!

В Америці важко підтвердити гуманітарний диплом, то я вирішила вчитися на косметолоджі — це в Америці всі ліцензовані спеціалісти індустрії краси: стилісти, спеціалісти по роботі зі шкірою, нігтями. Навчання — від року до двох. Я вчуся у відомій школі Пол Мітчелл і вже півроку працюю в салоні при нашому коледжі.

— В Україні була самотньою, у Штатах долю не зустріла?

— Зустріла, заміжня. Чоловік мій молодий, привабливий, працює фармацевтом. Не балуваний, вперше відчула себе справді жінкою.


На березі Тихого океану

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №26 (1573)

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Loading...

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації