Купівля тролейбусів у Чернігові під загрозою. ЧАЗ не хоче бачити дешевих білоруських конкурентів? (відео)

21:17, 30 червня 2016

Город.Сн
Тендер на купівлю 10 тролейбусів, кошти на які виділила міськрада, може не відбутися.Ще 10 червня відкрили тендерні пропозиції від трьох постачальників. Найдешевша ціна у Луцької фірми «Янікс», вони пропонують білоруські тролейбуси моделі 321 за 389900 гривень. Трохи згодом цю пропозицію акцептували, тобто визнали переможцем. Вже хотіли були заключати договір, як підприємство з Дніпра «Літан» подало скарги до антимонопольного комітету. Дмитро Лавренюк, начальник КП «ЧТУ»: «Антимонопольний комітет цю жалобу взяв на розгляд і підписання договору буде, в кращому випадку, тільки через місяць»

Підклав свиню і Чернігівський автозавод. За словами начальника управління, ЧАЗ навіть не брав участь у закупівлі, а як тільки тендер завершився, автозавод подав до суду. Дмитро Лавренюк: «Через це, цілком можливо, що тендер буде анульовано. Тому, коли Чернігів побачить нові тролейбуси, і чи побачить взагалі цього року, це під великим питанням. У мене таке відчуття, що цей тендер просто хочуть зірвати, - це по-перше. А по-друге, мабуть, не хочуть бачити українських виробників».

Можливо таким чином ЧАЗ намагається продати свої неконкурентоспроможні за ціною рогатики. Адже в чесних тендерах жодного разу не вигравали, бо правив чи не найвищу ціну. В намаганні розхвалити своє дітище в іміджевих матеріалах Чернігівський автозавод не гребує маніпулювати фактами. Давно вже звичні серійні для сучасних тролейбусів електронну систему керування, захист струмовитоку, кондиціонер, автономний хід чи бортовий комп’ютер – називають ноу-хау, а саму машину чи не найкращою в Україні. Про це заявляв в одному з інтерв’ю колишній регіонал Валерій Купцов: «Наши троллейбусы абсолютно ничем не уступают всем производителям территорий СНГ. По многим показателям, я надеюсь, наши троллейбусы даже лучше».

Проте такі вихваляння спростовують робітники ЧТУ, які мають досвід експлуатації двох куплених Соколовим за великі гроші і поза тендером «Барвінків». За словами водія, чернігівські тролейбуси нічим не кращі за ті ж білоруські і переплачувати немає за що.

А «Барвінок», який, до речі, за документами зроблений в Борисполі, і на маршруті працює менше 2 років, має досить пошарпаний вигляд. Сидіння вже перетягували, а місцями кузовом пішла іржа.

Тож, якщо немає різниці, навіщо платити більше?

А коли і чи взагалі отримає Чернігів нові тролейбуси цьогоріч, дізнаємося тільки після 27 липня.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Loading...

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації