Нарешті канікули: як організувати літнє дозвілля з користю для дитини (відео)

09:36, 12 червня 2019

Маша Зубець та її старший брат Андрій два тижні тому закінчили свій навчальний рік. Кажуть, що дуже чекали канікул, адже вже втомилися від школи. Плани на літо – відпочивати та займатися своїми хобі.«Я ходжу на танці, їду до бабусі, гуляю з собакою. Я люблю їздити на річку, там можна купатися, купувати морозиво. У бабусі теж весело. Ми там гуляємо на вулиці», – розповідає Маша Зубець, школярка.

«Ходжу на бокс, тренування по понеділках, у середу та п’ятницю. Ми там займаємося, б’ємося, качаємося підтягуємося, відтискаємося, прес качаємо», – говорить Андрій Зубець, школяр.

А от старшокласник Максим Заліський вирішив присвятити своє літо написанню наукової роботи з історії. У ній хлопець хоче дослідити історичні факти про Вихвостівську трагедію.

«Я хочу дописати цю роботу. Зробити певні дослідження, з’їздити до конкретного села, зібрати там деякий матеріал для роботи. Відпочити, щось трішки з навчання підтягнути. Різні нетипові для Чернігівщини рослини та трави висаджую. Звичайну городину різну», – розповідає Максим Заліський, старшокласник.

Натомість його молодший брат Макар надає перевагу спорту.

«Я ходжу на тренування з футболу, займаюсь, буду все літо ходити на тренування з футболу. У дворі граю з друзями в футбол», – говорить Макар Заліський, школяр.

Ще одним заняттям для дітей на канікулах є навчання. Часто у школі дають завдання на літо. Та психологи радять дати малечі спершу відпочити кілька тижнів. Краще цей час провести на річці або просто погуляти. І коли вже дорослі побачать, що цікавість до цього в дитини згасає, можна запропонувати їй навчання.

«І тут завдання мами – взяти і повести її туди, де є дорослі, які можуть показати, що життя цікаве, що за це літо можна вивчити багато нових слів з іноземних мов, вивчити фізичні явища та взагалі спрямувати свою діяльність на майбутній рік», – наголошує Олена Гірченко, психолог.

У Чернігові є чимало пропозицій, щоб діти могли провести своє дозвілля з користю. Наприклад, навчальні табори, де діти можуть поглибити шкільні знання у формі гри. Приміром, вивчення країн світу та їхньої культури за допомогою конструктора. До того ж тут дитина буде під наглядом, поки батьки на роботі.

«Оскільки в нас міжнародний табір, тут працюють викладачі іноземці, носії мов, то ми й подорожуємо різними країнами саме для того, щоб пізнати культуру різних країн. Наприклад, у нас є викладач з Індії, який викладає шахи та математику англійською. Також у нас щодня муві клаб англійською мовою. Є ще в нас експериментаріум. Тобто викладають професори з університету, які показують дітям щось цікаве, незвичне, що можна зробити своїми руками зі звичайних матеріалів», – розповідає Вікторія Ліщук, координатор міжнародного денного літнього табору «Lego camp», викладач школи «Cool school».

Психолог Олена Гірченко наголошує, що такі табори здатні задовольнити потреби дітей у спілкуванні, грі та розвитку.

«Кожного дня приходять якісь вчителі, вони навіть викладають ті предмети, які протягом року в школі були не дуже цікавими. Але у вчителя є можливість показати їх цікаво і по-новому. також є потреба у грі, яка задовольняється також вчителями, які демонструють, яким чином можна дізнатися щось нове. І таким чином діти відпочивають», – відзначає Олена Гірченко, психолог.

Урізноманітнити своє дозвілля можна й у обласному молодіжному центрі. З 17 червня волонтери Корпусу миру організують тут денний англомовний табір, де навчатимуть писати власні проекти та реалізовувати їх. До того ж тут постійно діє рідинг-холл, куди можна прийти та почитати цікаву книгу або просто посидіти в інтернеті. На час канікул у центрі організовуватимуть низку безкоштовних заходів.

«І настільні ігри, мозгобійні, тематичні, і до Дня конституції, взагалі на різні тематики. Кінопокази не скасовуються в рамках кіноклубу. Будь-який захід потребує або фасилітатора, або модератора, або тренера. Ми це все передбачаємо, і можна бути впевненим, що будь-який захід буде під ключ регламентуватися і координуватися відповідальною людиною», – говорить Ірина Сімонова, директор Чернігівського обласного молодіжного центру.

Психологи кажуть, що дозвілля має бути як активним, наприклад, відпочинок на річці, так і пасивним. Щодо останнього, то треба показувати дітям, які цікаві заняття для себе можна обрати. Таким чином школярі зможуть знайти заняття, яке зацікавить їх у майбутньому.

Сюжет: Cheline TV Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Loading...

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації