Чернігівська обласна рада вирішила позначити окупанта

13:16, 01 квітня 2016

Город.Сн

Четверта сесія Чернігівської обласної ради сьомого скликання, котра відбулася у вівторок, 29 березня, ухвалила рішення про додаткове маркування в торгівельних мережах області продукції, виробленої в Росії. За таке рішення віддали свої голоси 37 обласних обранців, проти виступило 8, ще 12 утрималися. Напередодні представники «Опозиційного блоку» заявили про необгрунтованість подібних рішень, натомість їхні розробники заявляють: українці повинні знати що купують, тим паче, коли йдеться про продукцію країни-агресора.

Загалом на порядок денний сесії виносилося майже вісім десятків питань. Після офіційного оголошення початку сесії деякі з них депутати та представники громадськості вносили із виступами. Через це навіть виникли деякі нарікання від обранців, мовляв, в Президії не поважають депутатів, оскільки навантажують додатковими питаннями і не дають часу на ознайомлення із ними. Однак попри, здавалося б, значне навантаження, сесію не затягували, як це заведено в Чернігівській міській раді, де пленарне засідання, як правило, триває не менше 8-10 годин. Практично по всіх питаннях голосували злагоджено. Взагалі не виникло запитань по політичних зверненнях. Так, депутати офіційно звернулися до Президента, Кабміну, українського парламенту, громадськості та міжнародної спільноти щодо звільнення Надії Савченко та всіх українських заручників, незаконно ув’язнених в Російській Федерації.

Окрім означеного вище політичного рішення, обласна рада звернулася до Верховної Ради та Кабміну з пропозицією включити область в експеримент з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення. Якщо обласних депутатів все-таки почують в столичних кабінетах, то жевріє яка-не-яка надія на покращення стану дорожнього покриття краю.

Традиційно про стан фінансів звітував директор фінансового департаменту Чернігівської ОДА Валерій Дудко. Головний фінансист краю прозвітував про витрачені кошти з резервного фонду обласного бюджету за 2015 рік.

Неодноразово обговорювана на засіданнях та робочих нарадах проблема збереження лісового фонду отримала підтримку депутатського корпусу у вигляді мораторію на вирубку лісу в межах природно-заповідного фонду. Цей мораторій дивним чином співпав у часових рамках з аналогічним рішенням Кабміну.

Не забули обранці і про власні кишені, точніше про депутатський фонд. Обласні депутати одноголосно проголосували за збільшення свого статутного фонду з 50 до 100 тисяч гривень.

Обласний муніципальний орган встиг розглянути лише п’яту частину винесених на розгляд питань. Роботу призупинили з ініціативи голови Чернігівської ОДА і за сумісництвом депутата облради Валерія Куліча. Він наполіг на знятті з розгляду питання «Про здійснення співфінансування за рахунок коштів обласного бюджету». Питання відправили на доопрацювання і у роботі сесії оголосили перерву.

Як пояснив голова Чернігівської облради Ігор Вдовенко, жодних конфліктних моментів у цьому питанні немає, просто в ньому треба більш ретельно розібратися. Відтак, продовження сесії слід чекати вже на початку квітня.

Віталій Назаренко, "Чернігівщина" №13 (570) від 31 березня 2016

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації