Резервісти під парканом

13:33, 24 червня 2016

Город.Сн

На полігоні в Гончарівському знову скандал. Спроба військового командування провести десятиденні військово-польові збори резервістів на базі Першої окремої Гвардійської танкової бригади увінчалася організаційним провалом і невдоволенням частини бійців. Через організаційні помилки чимало резервістів цілий день просиділи під парканом військової частини. Деякі з них вільний час провели за чаркою. Розігріті оковитою, вони влаштували п’яні бійки між собою та з військовою службою правопорядку.

Вишкіл, запланований на 15-25 червня, за задумом, мав зібрати військовослужбовців запасу, одначе на етапі визначення учасників навчань у командному штабі допустили помилку – замість однієї тисячі резервістів військкомати прислали удвічі більше.

У регіональному медіацентрі Міноборони повідомили, що до приймального пункту прибуло майже 2000 військовозобов’язаних, із яких, відповідно до плану проведення та специфіки службової діяльності бригади, було відібрано 1100 спеціалістів.

«Гвардійці, яких викликали на збори, прибули вчасно та в повному складі. Всі заплановані заходи проходять за планом і без зриву», – повідомив командувач військ оперативного командування «Північ» генерал-майор Олександр Локота.

Але частина резервістів, що прибули на десятиденні навчання в селище Гончарівське, так і не дочекалася самих навчань. І після майже дванадцятигодинного очікування під парканом військової частини багатьох із них відправили по домівках. Дехто в очікуванні відбору напився і затіяв п’яну бійку.

«Я тричі отримав по носі, доки розбороняв п’яні сутички, – скаржиться один із чернігівських офіцерів запасу. – Рівень організації збору дуже поганий. Мене, наприклад, не взяли, бо я не підійшов. Потрібні були водії, а я піхотинець. Невже так складно було на рівні військкоматів організувати належний відбір?».

Людям не підвезли воду, багато хто компенсував її алкоголем.

Відео з п’яними бійками першим опублікував відомий волонтер Роман Сініцин.

На своїй сторінці в одній із соціальних мереж він прокоментував подію: «Частина п’яних в хлам, одного ледве відкачали від припадку. Деякі резервісти б’ються між собою, б’ються з ВСП (військовою службою правопорядку)».

Виявляється, що наслідком «накладки» стала надзвичайна ситуація під парканом військової частини, де впродовж цілого дня чекали організаційних рішень тисячі військових запасу, звезених із різних областей – Чернігівської, Київської, Миколаївської, Полтавської, Кіровоградської, Черкаської, із Києва тощо.

Після співбесід багатьох резервістів відправили додому, пояснивши, що в них «не та військова спеціальність».

Самі ж військовослужбовці запасу кажуть, що їх викликали на збори повістками з військкоматів, а дані про військові спеціальності кожного резервіста містяться в їхніх особових справах.Військове командування жодним чином не відреагувало на ситуацію і не покарало винних. Однак, чутки про скандал в Гончарівському вже наступного дня дійшли до Головнокомандувача Збройних Сил України, Президента України Петра Порошенка. Він доручив Міністру оборони України Степану Полтораку покарати винних за недбале ставлення до резервістів Першої окремої Гвардійської танкової бригади.

Як повідомив прес-секретар Глави держави Святослав Цеголко, на полігоні працює комісія у складі фахівців профільних структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України.

«У разі виявлення порушень винні посадові особи будуть притягнуті до відповідальності, будуть прийняті відповідні дисциплінарні та кадрові рішення», – написав він.

Найбільш мотивована частина резервістів, яких відправили додому, про себе відзначають: після такого ЗСУ демотивують будь-кого. Військові запасу не полишають сподівання, що відповідальні за це понесуть покарання в посадах, званнях та окладах.

Віталій Назаренко, "Чернігівщина" №25 (582) від 23 червня 2016

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації