Субсидії: чутки і реальність...

12:22, 24 червня 2016

Город.Сн

«Відчиняю навстіж двері, бо душно в хаті... А що робити? Маю спалити весь газ, який дали на субсидію, бо наступного разу стільки не дадуть. Не доведи Господи, зима буде холодною, як тоді бути?..», - якось почула від одного знайомого з Чернігова. Дивно стало від таких слів. Це що ж виходить: Україна за шалені гроші купує газ, хтось, не маючи субсидії; платить кругленькі суми, а дехто, отримавши так звану компенсацію від держави, випускає таке дороге тепло на вулицю?А нещодавно мені зустрілися люди із зовсім протилежною історією, які й допомогли розставити всі крапки над «і». Подружжю пенсіонерів Євстратенків із Бобровиці призначили восени минулого року субсидію на 489,5 кубометрів газу й обов’язковий платіж 273 грн. 43 коп. на опалювальні місяці. П’ять місяців вони справно платили зазначену суму. Хоча при цьому постійно економили.

«Я не звертала уваги на лічильник, а платила ту обов’язкову суму, яку мені виписувало управління праці та соціального захисту населення. Коли закінчився опалювальний період, я пішла в газопостачальну організацію із запитанням: як же мені тепер платити? А вони кажуть: ви заборгували за газ сімсот гривень. Як це я заборгувала, якщо платила зазначену суму, а при цьому ще й економила? У нас є невеличка пічка, якою ми користувалися, щоб не випалювати весь газ, - обурюється Зоя Миколаївна. - Тоді вони мені кажуть: принесіть акт звірки, потім ще якісь документи... Словом, «водили за носа», але про суму у сімсот гривень постійно нагадували. Три тижні так ходила. Потім увірвався терпець, почала телефонувати до урядової «гарячої лінії», де мені, людині поважного віку, все чітко пояснили. І сказали, що я маю заплатити лише шість гривень за травень, бо впродовж опалювальних місяців у мене вийшла значна економія».

Виявляється, якщо газу використано мало (наприклад, господар частково користувався пічним опаленням), то незалежно від кількості використаного газу держава перерахує всю суму нарахованої субсидії на рахунок платника в газопостачальну організацію, в результаті чого буде переплата, яку можна буде використати в майбутньому (в тому числі по закінченні опалювального сезону - незалежно від того, діятиме субсидія на літній період чи ні).

«Ми хочемо донести до людей, що не варто платити все, що вам скажуть. Треба розбиратися у ситуації, - приєднується до розмови чоловік Віталій Іванович. -Таких, як ми, багато.

На власні очі бачили, коли сиділи в чергах. Трьом жіночкам з Кобижчі також виставили рахунки по закінченні опалювального періоду. І вони, мабуть, пішли і заплатили. Це чутки, що потрібно використовувати весь газ, призначений на субсидію. Людина має використовувати стільки газу, води, електроенергії, скільки їй потрібно, щоб комфортно жити. А зумієш зекономити - заплатиш менше».

Наприклад: людина має субсидію 600 гривень і 200 гривень обов’язкової плати. За листопад заплатила 200 гривень обов’язкової плати, не знаючи, чи зекономить. Отже, на її рахунку вже є 800 гривень - 600, які дала держава, й 200 ЇЇ обов’язкової плати. Якщо за листопад випалила газу на 100 гривень, то в грудні на рахунку в неї залишилося 700 гривень. Наступного місяця випалила на 500 гривень. Скільки має заплатити? Нічого, бо в неї на рахунку ще залишилося 200 гривень, які «підуть» як обов’язковий платіж на наступний місяць.

Отже, тим, у кого оформлена субсидія, потрібно знати, яку суму призначено й скільки на рахунку залишилося після оплати, або скільки призначено кубометрів газу на субсидію і скільки випалили. За одним із цих показників і потрібно орієнтуватися. Не зайве зателефонувати в обслуговуючу організацію і запитати, скільки на рахунку коштів. До прикладу, відповіли, що є 300 гривень. А обов’язкова плата - 200 гривень. То людині нічого не потрібно платити. А якщо залишок на рахунку менший, ніж обов’язкова плата, до прикладу, 150 гривень, то потрібно доплатити 50 гривень; якщо ж нуль або мінус, то доплатити всю суму. Висновок - треба прагнути економити, щоб на рахунку були кошти!Сніжана Божок, "Чернігівщина" №25 (582) від 23 червня 2016

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Loading...

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації