З 14 січня в школах оголошено додаткові канікули (відео)

21:26, 11 січня 2019

З 14 січня у загальноосвітніх закладах Чернігова оголошено додаткові канікули, поки що без кінцевого терміну. З 11 січня в місті вводяться обмежувальні протиепідемічні заходи. Зокрема, обмеження вільного доступу до стаціонарних корпусів міських лікарень. Таке рішення прийняли у п’ятницю на засіданні міського оперативного штабу для координації дій щодо запобігання розповсюдженню захворювань на грип та ГРВІ.Владислав Кухар, начальник управління охорони здоров’я ЧМР: «Передбачено створити в інфекційному відділенні міської лікарні №2 і інших структурних підрозділах підпорядкованих закладів спеціалізовані палати для розміщення хворих на грип та гострі респіраторні захворювання, забезпечити готовність додаткового розгортання та перепрофілювання ліжок, якщо буде така необхідність, у всіх 4 міських лікарнях, організацію роздільного прийому грипозних та інших хворих у поліклініках».

Начальник управління освіти Василь Білогура повідомив, що у дитячих садочках наразі відсутні 57% дітей, з них 9,5, зі слів батьків, через хворобу. У школах, де тривають зимові канікули, хворіють вчителі.

Василь Білогура, начальник управління освіти ЧМР: «Зі слів керівників навчальних закладів, дуже багато вчителів на лікарняному, дуже багато хворіють. Є школи, де на лікарняному знаходиться до 20 вчителів. Прийняття рішення стосовно карантину є необхідним».

За словами завідувачки відділу епіддосліджень обласного лабораторного центру, епідпоріг у Чернігові перевищено на 16,9%.

Світлана Аландаренко, завідувачка відділу епіддосліджень Чернігівського міського відділу ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр»: «Протягом поточного тижня у нас захворюваність на гострі респіраторні інфекції зросла, і зареєстровано в місті 3662 випадки грипу та гострих респіраторних захворювань. Питома вага дітей, серед захворілих становить, 50%. Протягом поточного тижня в стаціонари міста госпіталізовано з діагнозом грип та гострі респіраторні інфекції 37 осіб, із них – 51% складають діти до 17 років».

За дослідженнями матеріалів від пацієнтів з підозрою на грип, у 12 випадках отримали позитивні результати.

Станом на 11 січня в усіх медичних закладах міста на стаціонарному лікуванні знаходиться 106 людей хворих на пневмонію різного ступеню тяжкості. Від ускладнень від грипу померло вже 2 людей, серед яких вагітна жінка. По області ще 4 померлих.

Владислав Кухар, начальник управління охорони здоров’я ЧМР: «Хочу наголосити на тому, що в обидва випадках, в яких двоє загибло від пневмонії, це пізні звернення за медичною допомогою. Тобто особливість вірусу в цьому році така, що прогресування йде дуже швидко».

Лікарі наголошують – головне при перших симптомах грипу звернутися за медичною допомогою і не займатися самолікуванням. І радять проводити посилені заходи профілактики від грипу людям зі складними патологіями – цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, а також дітям та людям похилого віку. Вакцини від грипу у фірм-постачальників є. Аптеки беруть їх під замовлення. Щепитися можна навіть зараз.

Наступне засідання штабу відбудеться за тиждень.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Loading...

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації