Безкоштовні тролейбуси та платне харчування – нова ініціатива від міського голови Чернігова (відео)

13:19, 06 грудня 2018

Безкоштовні тролейбуси та платне харчування: міський голова Чернігова Владислав Атрошенко запропонував обговорити пропозицію, аби оплату за харчування дітей у школах і садочках батьки взяли на себе повністю. У свою чергу місто може зробити для батьків безкоштовний проїзд у тролейбусах. Чому виникла така ідея та що про ініціативу міського голови думають чернігівці – дізнавалась Альона Макаренко.Ідея Владислава Атрошенка в тому, щоб дошкільнята і школярі початкових класів харчувалися в закладах повністю за рахунок батьків. Ті, натомість, безкоштовно їздитимуть у міських тролейбусах.

Владислав Атрошенко, міський голова Чернігова, повідомив:
– От ми рахували, якщо один батько при здорожчанні ціни до 4 гривень, якщо брати дві поїздки за день – це 8 гривень, 22 робочих дні, навіть тридцять не брати, 22 робочих дні – це 176 гривень. Два батька – це відповідно 352 гривні. Те, що по доплаті за харчування. Доплата в залежності від того, що це чи тільки сніданок, чи сніданок і обід – це може бути або 150 або приблизно там 500 гривень. Якщо одне харчування то навіть це економічно може бути вигідніше батькам, реально для їхнього гаманця.

Ідея виникла через небажання людей платити за проїзд, каже Владислав Атрошенко. І наводить розрахунок, таких - 40 відсотків від пасажирів, яких перевозить тролейбусне управління.

– За оцінкою пасажиропотоку, який реально перевозиться тролейбусним управлінням, і тої виручки, яка приноситься… Тобто, ця виручка або не доноситься, або не оплачується, один з двох варіантів. Враховуючи, що не доплачує стільки людей, то подарувати цю суму, перекластися на харчування – було б всім все зрозуміліше, ніж робити уявлення, що тут ми спільно харчуємося, а там вони платять чи не платять за проїзд. Яка буде реакція – цікаво послухати батьків.

Дмитро Кравченко, батько трьох дітей, розказує про своє ставлення до такої ініціативи: Ну, на тролейбусах майже не їжджу, тому ставлюся дуже негативно до цього. Оплата потрібно, щоб була якась дотація, бо батьки повністю не можуть оплачувати за садок.

Іван Ярков, батько висловив свою думку так:
– Це дурість. – Чому? – Діти й так їздять до 6 років безкоштовно, а потім якщо треба дітей провозити, батьки, я думаю, можуть заплатити, або на машині їх провезти. А харчування весь час забезпечувала держава. Суть садочка тоді втрачається. Єдиний момент соціалізації, але є тоді більш продвинуті теми для соціалізації – приватні садочки й так далі. Тому це дурість.

Олена Передерій, мама:
– Ми готові, звичайно, щоб харчування було платним, на нас, бо нас вже готують. Але я не розумію до чого тут проїзд. Не всі ж їздять в садочок. Основна маса живе біля садочка, це безглуздо. Краще тоді ті ж самі гроші виділяти на садок або школу – на ремонт. Нерозумно.

Людмила Скаменок, мама:
– В принципі, якщо батьки працюють, то я не проти, чесно кажучи. Але треба розглядати ситуацію. Якщо, наприклад, батьки малозабезпечені або отримують мінімальну заробітну платню, то тоді ні. Я можу заплатити 100 відсотків, якщо харчування буде доброї якості.

Нагадаємо, за дошкільнят батьки сплачують 75 відсотків вартості харчування, решту – 25 відсотків – співфінансує місцевий бюджет. За школярів платять батьки, лише для учнів 1-4 класів з міської казни виділяється 8 гривень на дитину в день. Загальну суму доплати за цей рік нам озвучила заступниця начальника управління освіти міськради Олена Горна.

– На 2018 рік виділялося для закладів дошкільної освіти 12 мільйонів 540 тисяч 921грн. Для закладів загальної середньої освіти 17 мільйонів 662 тисячі 757грн.
Разом це понад 30 мільйонів гривень. Стільки ж у середньому отримує виручки управління транспорту від перевезень.

Олександр Рижий, начальник управління транспорту коментує:
– На 30.11 перевезено 38 млн 200 тис. пасажирів, з яких тільки 11 млн 300 – це платні пасажири. Тобто в середньому в місяць збір виручки – 2,5-2,6 млн збирає тролейбусне управління. А решта – це пільгові категорії громадян.

За словами Олександра Рижого, зараз бюджет компенсує управлінню 50 мільйонів гривень.
– Можна зробити й так, безкоштовним. Питань немає. Тільки буде громада платити за це.

Владислав Атрошенко, міський голова Чернігова:
– Взагалі моя позиція полягає в тому, що всі за все мають платити. Тоді буде економічна доцільність існування будь-якої галузі і це повинно вкладатися в закони економіки. Решта це вже від лукавого.

UA: Чернігів

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Loading...

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації