Поштовий експеримент: як пенсіонери з Чернігівщини гроші в банкоматі знімали (відео)

16:39, 08 листопада 2018

Забудьте про пенсії до хати. «Укрпошта» з нового року хоче припинити доставку грошей пенсіонерам через збитковість послуги. Листоноші працюють в мінус, бо за доставку пенсії не покривається навіть собівартість. Чи готові люди до імовірної інновації, дивіться у сюжеті.З одного села в інше згідно з графіком пересувається машина «Укрпошти». Для людей рухоме поштове відділення це зв’язок зі світом.

До машини підтягуються люди: хто по газети, вже з позавчорашніми в кращому разі новинами, хто сплатити за комуналку. Тут і магазин на колесах. Але найжаданіше – це пенсія, доставку якої хочуть припинити. В селах одне за другим від такої звістки переполошилися.

Майже половина пенсіонерів країни отримує пенсії через «Укрпошту». Листоноші розносять гроші по домам тим, хто за станом здоров’я не може піти до банківського відділення, а також всім жителям сіл. Тут немає банківського відділення, тут немає банкоматів, а селяни і в очі не бачили ці банківській картки.

У цьому дворі двоє чоловіків без ніг, а найстаршій жінці 96 років. Їхній світ закінчується на цій хвіртці. «Я вже забув, де він знаходиться той район».

Сполучення з районом малі села зазвичай не мають. Шкільний автобус у кращому випадку. Петро Михайлович ймовірної інновації боїться як вогню. «І гроші заберуть, і карточку заберуть, і морду поб’ють».

Доставляти пенсії до хати «Укрпошті» не вигідно. Мовляв, пенсії ростуть, а от вартість за їх доставлення на місті. Такі зарплати листоношам невдовзі нічим буде платити.

Ігор Смілянський, гендиректор «Укрпошти»: «З 2016 року відбулись підвищення мінімальної заробітної плати вдвічі, а 75% витрат «Укрпошти» це фонд оплати праці, тому не може бути так, щоб тариф залишався на тому ж рівні».

«Укрпошта» каже про мільярд гривень збитків. Пенсійний фонд викладає статистику: за доставку пенсії вони платять не фіксовану суму, а відсотки до суми виплаченої пенсії і вартість послуги щороку росте. Так, в 2016 році було заплачено 1,153 млн грн, в 2017 році – 1,259 млн грн, в 2018 році – 1,4 млрд грн (розрахунково за рік).

Ірина Ковпашко, заступник голови правління Пенсійного фонду України: «Що Пенсійний фонд буде робити в 2019 році? Він заплатить 1,3 мільярди додаткових коштів пенсіонерам чи можливо спрямує на оплату послуги «Укрпошти».

Сільські пенсіонери від таких звісток за голову беруться. Двох жінок 67 і 69 років ми веземо до райцентру. Востаннє тут вони були 3 роки тому. І відразу до банкомата. Намагаємось жінок навчити користуватися банкоматом. Кілька даремних спроб. І розуміємо, що експеримент з ліквідації фінансової безграмотності провалився, а біля нас зібрався натовп невдоволених перехожих.

«Укрпошта» і Пенсійний фонд обмінюються взаємними звинуваченнями. Керівництво «Укрпошти» хоч і каже, що чужі гроші не гарно рахувати, але наголошує на зростанні адміністративних витрат Пенсійного фонду. У Пенсійному фонді кажуть, про зарплату менеджерів пошти в кілька сотень тисяч гривень.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації