Меморіальна дошка на честь першого керівника Чернігівської ЦРЛ (відео)

21:06, 16 червня 2016

Город.Сн
Лікар від Бога, порадниця, наставниця, щира та порядна людина — так говорять колеги та колишні пацієнти про першого головного лікаря Чернігівської центральної районної лікарні Алевтину Мєднікову. У 1956 році вона очолила районну медицину, тоді була єдиною в області жінкою на такій високій посаді. Згодом одержала звання заслуженого лікаря. Цього року фактично створена нею лікарня відзначає шістдесятиріччя, і на честь першого керівника тут відкрито меморіальну дошку.Шістдесят років тому було створено Чернігівську районну лікарню, головним лікарем призначено Алевтину Мєднікову. Більше двадцяти років, аж до виходу на пенсію, вона очолювала медичний заклад, при цьому відповідала не лише за центральну лікарню, а й лікарські дільниці, колгоспні пологові будинки, ФАПи. Єдина жінка в області на такій посаді, вона розбудувала районну медицину, і колишні пацієнти та колеги згадують її з великою вдячністю.

Василь Іващенко, лікар-отоларинголог, головний лікар Чернігівської центральної районної лікарні: «Вона прекрасний організатор була, чудова жінка. Вона користувалася великим авторитетом серед всього населення і медичних працівників, тому й медицина в районі розвивалася всі роки».

Щоб вшанувати пам’ять видатного лікаря, на будівлі районної лікарні відкрили меморіальну дошку. Присутня на урочистостях дочка Алевтини Іванівни розповідає, мати дуже любила свою роботу, навіть коли чоловіка-військового переводили в інше місто, він залишив офіцерську службу, аби дружина залишилася в Чернігові і продовжувала допомагати людям саме тут.

Наталія Євтушенко, дочка Алевтини Мєднікової: «Замечательный человек, добрый, хорошая мама, её все уважали, и видите, 60 лет прошло – помнят, спасибо за это, что память о моей маме будет долго существовать».

Одним із патріархів медицини в області називають Алевтину Мєднікову. Головний лікар Чернігівської районної лікарні Дмитро Руденко каже, саме завдяки їй був покладений початок кваліфікованої і максимально доступної людям медичної допомоги. А деякі пацієнти, приходячи до лікарні, ще досі розповідають, як було тут при першому керівникові. До речі, наступним поколінням про неї нагадуватиме не лише меморіальна дошка, експозиція в музеї та згадки в літописі району, сад на території лікарні – то теж справа її рук.

«Сівер-центр»

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації