Від декомунізації до дерусифікації

17:40, 13 червня 2016

Суспільство
декомунизація

Від декомунізації до дерусифікації

Радник голови облдержадміністрації з питань декомунізації Василь Чепурний провів прес-конференцію «Підведення підсумків декомунізації в області».

Своєю роботою пан Чепурний залишився задоволений. В області в 600 населених пунктах перейменовано 2 300 вулиць, провулків, скверів і площ. В Чернігові, наприклад, з'явилися вилиці славетних українських діячів Любомира Бондарука, Івана Мазепи, Івана Богуна, Дмитра Дорошенка, а також Козацька, Волонтерська, Захисників України, тощо. Найпроблемнішим і найскандальнішим стало повернення Щорсу історичної назви Сновськ. На місцевому рівні зробити це не вдалося. Тому рішення виносила Верховна Рада. На думку Василя Чепурного, всі країни які позбулись радянських назв міст, вулиць, комуністичних пам'ятників зробили правильний вибір і зараз живуть в Європейському Союзі.

Мені сумно лише за те, що процес декомунізації почався лише на 25-му році української незалежності, Якщо б провели її в 1991-92 рр. то були б зараз за економічними показниками на рівні з Польщею. Переконаний, що пам'ятники радянським діячам впливали на нашу підсвідомість і на людську психологію. Більшість громадян просто над цим не розмірковували.

зазначив Василь Чепурний.

Наступним, на думку Василя Чепурного, має стати процес дерусифікації. Процес ще триваліший і ще болючіший, але разом з тим необхідний для побудови здорового українського суспільства.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації