З 1-го липня всі чеки в магазинах округлюватимуться

17:10, 27 червня 2018

З 1-го липня всі чеки в магазинах округлюватимуться

З 1-го липня всі чеки в магазинах округлюватимуться

З 1 липня 2018 року підприємства торгівлі і сфери послуг у випадку відсутності монет дрібних номіналів будуть проводити округлення загальної суми чека при розрахунках готівкою.   Про це нагадав директор департаменту грошового обігу Національного банку України (НБУ) Віктор Зайвенко, повідомляє Facenews.
«Національний банк упевнений, що правила округлення будуть застосовуватися справедливо і прозоро для обох сторін розрахунків. Застосування правил округлення загальних сум розрахунків готівкою спростить щоденні розрахунки громадян і надасть можливість скоротити витрати держави на карбування і забезпечення грошового обігу на понад 90 млн грн на рік», - сказав Зайвенко.

При цьому він додав, округлення буде використовуватися тільки в разі відсутності монет дрібних номіналів при розрахунках готівкою.
«Банки повинні приймати у громадян монети дрібних номіналів без будь-яких обмежень, обмінювати на монети і банкноти інших номіналів, а також видавати клієнтам монети дрібних номіналів при наявності їх в залишку операційної каси», - додав він.   ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З 1-ГО ЛИПНЯ НБУ ПРИПИНИТЬ КАРБУВАННЯ ДРІБНИХ МОНЕТ
При цьому округлення не здійснюватиметься при безготівкових розрахунках.

Зайвенко підкреслив, що введення округлення загальної суми чека при розрахунках готівкою не вплине на інфляцію.

«Наш аналіз свідчить, що ціни від впровадження округлення не зміняться. Таким чином, реалізація цієї ініціативи не призведе до подорожчання товарів і послуг ... Впровадження правил округлення не впливатиме на інфляцію як прямо, так і опосередковано ... Округлюється сума чека, а не ціна», - сказав він.

Нагадаємо, з 1 липня припиниться випуск монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. За даними Нацбанку, сьогодні в обігу перебуває 2,4 млрд штук однокопієчної монет, 1,4 млрд «двійок», 1,9 млрд п'ятикопійчаних монет і 1,7 млрд - 25-копійчаних.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Loading...

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації