Історія життя та секрети довголіття Івана Іщенко (відео)

16:28, 23 травня 2018

Пережити Голодомор, дві війни, революції незалежної України та дожити до 100 років. Все це непроста доля однієї людини - ветерана Івана Іщенко.Ветеран війни Іван Іщенко нещодавно відзначив 100-літній ювілей. Не зважаючи на поважний вік, пенсіонер при добрій пам’яті. Секрет свого довголіття не приховує.

Іван Іщенко, ветеран: «Всю війну пройшов – не пив, не курив. І саме головне, не допускав стресів, не нервував».

Іван Іщенко народився у звичайні селянській багатодітній родині. З самого дитинства багато працював. Не зважаючи на війну, все ж таки зумів отримати освіту. Одразу після закінчення ветеринарного технікуму в Одеській області, Іван Іщенко потрапив на війну. Спочатку в фінську.

Тодішня фінська війна сьогодні нагадує Івану Іщенку війну сучасну вже в Україні.

За участь у фінській війні сержанта Іщенка згодом нагородили орденом червоного прапора. Після фінської війни Іван Іщенко встиг поступити до ветеринарної академії в Москві та мирно навчатись йому так і не довелось – Німеччина напала на Радянський Союз.

Іван Іщенко і сьогодні добре пам’ятає події тих днів. Згадує, як тоді відбувалась евакуація людей з Москви. А потім довгі роки війни. Зі своєю дивізією Іван Іщенко пройшов мало не через усю Україну.

За роки війни Іван Ілліч все ж таки зміг закінчити ветеринарну академію. Іван Іщенко пройшов війну в артилерійському полку. Там він доглядав за кіньми.

Сьогодні Іван Ілліч охоче ділиться своїми спогадами про ті буремні часи. Розповідає цікаві епізоди про військові дії, які врізались йому в пам’ять. Наприклад згадує, що навіть на війні він майже не вживав алкоголю.

Після Другої світової Іван Іщенко почав працювати вже на мирній землі. Спочатку служив в органах внутрішніх справ.

На законному відпочинку 100-літній пенсіонер лише останні 20 років. Сьогодні він є членом ветеранської організації. Така активна життєва позиція теж один з секретів його довголіття.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації