Прямий ефір «Шустер LIVE» став першим провалом команди Фірсова у Чернігові

18:40, 30 травня 2016

 Вибори Політика
Єгор Фірсов

Кадр з прямого ефіру «Шустер LIVE» від 27 травня. На фото Єгор Фірсов

Під час останнього ефіру «Шустер LIVE» відбулася спроба маніпуляції громадською думкою, адже команда Єгора Фірсова – кандидата в депутати до парламенту – вирішила пустити в ефір підставних чернігівців, які нібито підтримують Фірсова на проміжних виборах. Відповідну технологію Чернігів не бачив з часів Януковича.

Хоча почалося все як звичайне запрошення представників місцевих ЗМІ на телеефір до Савіка Шустера, який 27 і 28 травня запросив до себе в студію сотню українських редакторів та журналістів, щоб поспілкуватися з ними про нагальні проблеми українських медіа та свободу слова в прямому ефірі.

Втім, перший день, коли регіональні журналісти та редактори взяли участь в програмі «Шустер LIVE»,  медійникам не сподобався: журналісти змогли задати лише декілька питань, їм довелося три години слухати обговорення щодо звільнення Надії Савченко, а потім ще годину про черговий скандал стосовно Михайла Саакашвілі.

Не зрозуміли регіональні журналісти й прямої трансляції з Чернігова, в якій всі побачили «неприховану рекламу» невідомого донині Чернігову, але скандально відомого в Києві Єгора Фірсова, який вже зареєструвався кандидатом в депутати по округу №206. Тим паче, що це включення не мало відношення ні до першої теми обговорення, ні до другої.

Телеміст із Чернігова наробив шуму в медіа середовищі

Показово, що телеканал, який ґрунтується нібито на свободі слова та об’єктивності, та ще й називається «першим неолігархічним», дозволив собі зробити однобоке включення з Чернігова.

Так, у п’ятницю ввечері на Красній площі Чернігова кореспондент Дар’я Тарасова анонсувала, що в Чернігова вона приїхала з метою дізнатися, чого чекають містяни від літніх проміжних виборів до парламенту по округу №206 (Частина Чернігова та Ріпкінський район). Показово, що «чернігівці», які розповідали про негаразди міста, не мали супроводжуючих титрів. Втім, окрім цих «чернігівців» виступило ще декілька людей, які намагалися маніпулювати думкою чернігівців, адже окрім переваг Фірсова та недоліків Сергія Березенка ніяких думок більше в ефірі не прозвучало.

Так, посеред головної площі міста нібито «місцевий журналіст», який представився Сергієм, але не зазначив ані свого прізвища, ані редакції, яку представляє, очорнив Сергія Березенка («Солідарність»), який рік тому переміг на виборах по округу №205. Потім виступив президент «Центру досліджень політичний цінностей» Олесь Доній, який сказав, що його голос в Чернігові був би, безперечно, за Єгора Фірсова. І на останок, звісно, виступив сам Фірсов, який попросив чернігівців «вийняти його на роботу» та не купуватися на «гречку» кандидата, якого підтримує Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Пропонуємо вашій увазі запис прямого ефіру. Включення з Чернігова можна побачити на 2 годині 39-й хвилині.

Журналістка Редакції ProCN, яка була серед запрошених у студії, звісно, запитала у Савіка Шустера, як він може прокоментувати таке однобоке включення з Чернігова. Цікаво, що він зізнався у необ'єктивності та пообіцяв, що аналогічні випадки обов’язково будуть повторюватися.

В цьому включенні (з Чернігова – авт.) ми не бажали досягнути об’єктивності, чесно кажучи. Це просто люди, які туди поїхали, це їх ініціатива. Правильний округ вони обрали чи ні – я сказати не можу. Олесь Доній чи Діма Карп, чи Катя Кувіта з Автомайдану. Просто це люди, які в момент наших складнощів дуже нас підтримали. Тепер ми вирішили підтримати їх, бо вважаємо, що Єгора Фірсова було виключено із парламенту несправедливо. Грошей у них немає, спонсорів теж. Я гадаю, що громадянські ініціативи ми будемо показувати. Іноді це буде суб’єктивно.

сказав Шустер.

Наступного дня у прямому ефірі слово взяв головний редактор газети «Приазовский рабочий» Микола Токарський (Маріуполь, Донецька область), який теж пригадав Єгора Фірсова. Як відомо, саме через його видавництво й були зірвані вибори в Маріуполі.

Коли виборча комісія приїхала за бюлетенями, то вони нібито знайшли 22 бюлетені на підлозі, тож вирішили не приймати їх взагалі. В ті дні на нас було вилито багато бруду, у тому числі й на вашій програмі («Шустер LIVE» - авт.), де виступав Єгор Фірсов. Про мене говорили всі телеканали не лише в Україні, а й в Європі та Америці. Зараз суд повернув нам наше добре ім’я, а бюлетені дивним чином зникли та більше не з’явилися у жодних матеріалах справи. Це була заздалегідь спланована провокація, щоб не провести вибори в Маріуполі. Тепер я чесний підприємець, але витрачені на друк гроші мені держава не повертає.

сказав Токарський.

Цією ситуацією обурився в інший медійник, головний редактор газети «Дружковский рабочий» Борис Южик (Дружковка, Донецька область). За його словами, надруковані папери не можна було називати бюлетенями, бо на них ще не стояли печаті Територіальної виборчої комісії (ТВК). Тож їх можна було назвати лише бланками. Але, мовляв, зацікавлені особи хотіли зірвати вибори в Маріуполі, тому й очорнили Токарського.

Тоді Єгор Фірсов був перший, хто казав, що Токарського слід судити-посадити. Хто він такий? Він тут нічого не зробив. Тож чому він зараз з Авдіївки переїхав на Чернігівщину?

запитав Борис Южик.

Як і очікувалось провідними політологами, вибори по округу №206 в Чернігові почалися скандально, була задіяна технологія маніпулювання громадською думкою. Так, завдяки телепрограмі «Шустер LIVE» на всю країну були показані підставні «чернігівці» із заздалегідь написаною нібито «думкою чернігівців». Цю технологію пропаганди Чернігів не бачив з часів Президентських виборів 2010-го року, коли переміг Віктор Янукович.

Довідка. Політикою Єгор Фірсов зацікавився ще під час «Помаранчевої революції» та приєднався до партії «Наша Україна», потім працював в партії «Єдиний центр». Два роки тому Єгор Фірсов закінчив Донецький національний університет (спеціальність «Правознавство»). Працював вчителем в Авдіївській школі та помічником народного депутата Ірини Геращенко. У 2012 році балотувався від партії «УДАР», але за результатами виборів до парламенту не пройшов. Пізніше замінив у парламенті Романа Ванзуряка. Був організатором Автомайдану в Донецькій області, писав листа до Ріната Ахметова з закликом підтримати євроінтеграцію. У лютому цього року вийшов із фракції «Солідарності», обґрунтовуючи це тим, що він нібито не бажає «покривати» корупційну діяльність голови фракції «Солідарність» Ігоря Кононенка.

Схожа ситуація трапилася з Фірсовим й у серпні 2012 року. Тоді Рада Донецької обласної організації політичної партії «УДАР» вирішила виключити його з партії. «За» проголосувало п’ять з восьми членів Ради. За словами Руслана Бойко, який тоді став в. о. голови «УДАРу» в Донецьку, Фірсов, як кандидат у народні депутати за списком партії, подав до ЦВК «нульову» декларацію про доходи за 2011 рік. Сам Фірсов тоді запевнив, що живе коштом платіжної системи «WebMoney», гроші з якої він переводив у готівку без декларацій. Разом із тим Бойко впевнений, що Фірсов «саботував» створення осередків партії.

Нагадаємо, що нещодавно Єгор Фірсов зареєструвався як кандидат у депутати до Верховної Ради України по округу №206.

Погляд на телепрограму «Шустер LIVE» очима журналістів

Як відомо, новий телеканал 3s.tv, який було створено Савіком Шустером, існує лише рік. За цей час представники регіональних медіа на програму «Шустер LIVE» були запрошені вже тричі.

За словами директора газети «Зоря» Сергія Чернявськго (Дніпротпетровськ), який приїхав на ефір вперше, його колеги на прямий ефір їхати другий раз не хочуть, бо натискати «переконав» чи «не переконав» на своїх екранах регіональним журналістам не цікаво, адже у них є купа інших проблем.

Зокрема, на ефірі згадувалися побиття журналіста Анатолія Остапенко («Громадське ТВ Запоріжжя»), якого о 9:30 ранку при свідках побили чоловіки, які потім сіли до авто із заклеєними номерами та зникли. Цю ситуацію він пов’язує із тим, що за декілька днів до побиття світ побачило його журналістське розслідування щодо новопризначеного голови Запорізької обласної державної адміністрації. Пригадували журналісти й нові законопроекти, які можуть обмежувати діяльність сайтів тощо.

На ці зауваження Шустер відповів, що наступного разу регіональних журналістів він буде запрошувати лише на теми, що стосуються їх, хоча до цього він зрештою думав, що послухати загальноукраїнські новини регіональним редакторам має бути цікаво.

Якщо ви думаєте, що у неділю, коли в Україну повернулася Надія Савченко, ми не будемо говорити про неї, то це просто неможливо.

сказав Савік Шустер.

В цілому п’ятниця та неділя для регіональних журналістів, яких запросили на ефір до Шустера, були доволі насиченими, але розтягнутими. До Києва журналісти почали з’їжджатися зранку 27-го травня, втім збір у готелі був запланований на початок шостої вечора. Саме в цей час ми мали виїхати до студії, втім ще довго юрмилися у фойє готелю.

Приїхавши на студію, нам запропонували чай та каву та ще понад годину ми прогулювалися коридорами студії, адже початок прямого ефіру був запланований на 20:30.

Представники редакції та соціологи, які супроводжували медійників, спілкувалися з журналістами толерантно. Показово, що трансфер теж був налагоджений добре: сотню журналістів обслуговувало декілька автобусів. Разом із тим майже дводенний марафон, шість годин із якого журналістом довелося просидіти в прямому ефірі, видався непростим завданням. Тим паче, що їжу представникам ЗМІ було запропоновано лише один раз – легкий фуршет, який зник за кілька хвилин.

Деякі журналісти дякували Савіку Шустеру за програму та дарували йому подарунки, а деякі казали, що більше не приїдуть. Зауважимо, що найбільше регіональним журналістам не сподобалося включення із Чернігова. Втім, закиди медійників, мовляв «вибори почалися, тож в ефірі з’явилася джинса», представники каналу – і Шустер зокрема – відповіли, що вони просто підтримують Єгора Фірсова безкоштовно і не вбачають у цьому нічого протиправного.

Довідка. З моменту відкриття «Першого неолігархічного телеканалу 3s.tv» його засновник, телеведучий та журналіст Савік Шустер започаткував традицію раз на три місяці зустрічатися з представниками регіональних медіа. Цього разу до нього в гості завітали представники 63-х газет, 6-ти радіостанцій, 21-го телеканалу, 5-ти інтернет-видань та 5-ти медіа-груп. Загальний тираж цих медіа сягає близько 5,5 млн.

UserCommentAvatar

А где автор этой галиматьи, правдолюбы? Из которой торчат ослиные уши. Березенко такой же черниговец, как и Фирсов. Но последний хотя бы имеет свою позицию, отстаивает ее и не имеет "волосатой лапы" в лице дяди, а также принадлежности к команде Черновецкого

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації