В Чернігівській поліклініці лікарі «рекомендують» купляти товари вчетверо дорожче

17:55, 25 травня 2016

В Чернігові
схеми медицини

В Чернігівській поліклініці лікарі «рекомендують» купляти товари вчетверо дорожче Фото: Мар'яна Харді

В Чернігівській поліклініці №3 пацієнтам пропонують здавати кров у в чотири рази дорожче. Про це редакції сайту ProCN повідомив місцевий житель Максим Богомаз. Тож наша знімальна група одразу направилася до медичного закладу.

Перше, що потрапило на очі – велика черга. Як вдалося дізнатися пізніше, за день кров здає близько 150 людей. Майже всім їм пропонують придбати набір для аналізу в спеціальному автоматі за 20 гривень. При цьому лікарі не інформують людей, що вони також можуть придбати набори, які коштують в чотири рази дешевше. Про це ми дізналися, поспілкувавшись із пацієнтами в черзі. Звісно, коли ми звернулися за коментарем до керівництва медичного закладу, то вони запевнили, що лікарі інформують пацієнтів на 100%.

Разом із тим у трьох аптеках, що розташовані на першому поверсі, «дешеві набори» продавали неохоче. У першій аптеці продати набір провізор відмовився, аргументувавши це відсутністю «додаткової стерильної системи», яка є в комплекті в автоматі. В іншій аптеці провізор задав питання: «А вам на якому поверсі кров здавати треба? Там різні набори». У третій аптеці продали без зайвих слів.

Під час спілкування з заступником головного лікаря по медичній частині Чернігівської міської лікарні №1 Лілією Стремецькою, ми дізналися, що в медичному закладі аналізи по забору крові, дійсно, проводяться за допомогою різних апаратів: один працює вже декілька десятків років, інший не нещодавно подарував один з чернігівських народних депутатів.

Чоловік, який щоденно заправляє автомат (про це нам також розповів Максим Богомаз), представився як ФОП Кривопиша В. М. Він не погодився, щоб його сфотографували, але чому його комплекти коштують дорожче пояснив.

В аптечній набір входить «латексна рукавичка опудрена». Сьогодні Міністерством охорони здоров’я заборонено використовування латексної рукавички в медицині. Латекс і пудра викликають алергічні реакції як у пацієнтів, так і у медичних працівників. Набір з автомата містить рукавичку нітрилову, бажано імпортну. Там також є мікровето, тобто пробірка, до якої набираються кров. В лабораторії працює аналізатор MICRO CC-18, який дозволяє зробити декілька десятків аналізів за той час, поки медичний працівник зробить аналогічний аналіз на старому обладнанні. Тобто завдяки новому обладнанню пацієнт отримує результат аналізу на наступний день, а якщо буде робити на старому обладнанні з традиційним набором, то аналіз буде готовий через 3-4 дні.

сказав чоловік.

Зауважимо, що й самі представники медичного закладу говорять, що різниці в результатах аналізу на різному обладнанні немає. За їх словами, головна перевага – економія часу. Втім, чернігівець Максим Богомаз, який й підняв це питання, зробив аналіз крові за допомогою «дешевого набору» на старому обладнанні, а свої аналізи він отримав вже наступного дня.

Ми пацієнтів не бачимо, але лікарі самі ведуть відбір хворих та вирішують, куди направити людину. Якщо лікар бачить, що людина може заплатити, то її направляють до автомата. Це робиться для того, щоб ми мали можливості придбати ті ж самі реагенти. Але все одно це є рекомендацією.

сказала завідувач клінікодіагностичної лабораторії, лікар вищої кваліфікаційної категорії Валентина Чехман.

Втім, опитані нашими журналістами люди в черзі запевняли, що вони не знають про альтернативні способи здачі крові, тобто їх направляють лише до автомата, який продає набори для нового обладнання. А ті, хто попри таку «рекомендацію», пішов до аптеки, почув від провізорів: «Вам все одно скажуть купувати набір в терміналі».

Після довгої дискусії в кабінеті заступника головного лікаря по медичній частині Лілії Стремецької, на якій були присутні й інші медичні працівники та приватний підприємець, нам нібито вдалося досягти консенсусу.

Представники медичної установи пообіцяли, що вони будуть інформувати своїх пацієнтів не лише в усній формі, а й обов’язково розмістять оголошення, що пацієнт має право обирати за яку ціну та як швидко він хоче здійснити свій аналіз.

За попередньою домовленістю, оголошення мало містити наступну інформацію: «Забір крові проводиться при наявності комплекту. Його можна придбати або в терміналі, або на першому поверсі».

Сьогодні, 25 травня, у цьому медзакладі вже з’явилося оголошення, втім зовсім іншого змісту: «Автомат з технічних причин тимчасово не працює. Вибачте за незручності». А у приватній розмові з Максимом Богомазом Лілія Стременецька сказала, що до виявлення обставин, автомат не працюватиме. Зумовлено це тим, що договори оренди з приватним підприємцем були заключені попереднім керівництвом, приватного підприємця вона, мовляв, бачила вперше, а скандали навколо медзакладу їй теж не потрібні.

Наша редакція продовжує стежити за розвитком подій в поліклініці і інформувати про те, що відбувається.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації