Вибори до ОТГ: вже близько двохсот депутатів від Руху «Справедливість» представлятимуть інтереси громад на місцях

18:34, 01 листопада 2017

вибори до ОТГ, чесні і прозорі вибори, прозорі вибори, чесні вибори

За заявами більшості партій, громадських об’єднань і ЗМІ: тотальний підкуп та інші грубі порушення не дали провести справді чесні і прозорі вибори до ОТГ

Офіційних результатів виборів до ОТГ 29 жовтня 2017 року ще немає, однак, за паралельним підрахунком голосів, Рух «Справедливість» має один із найвищих результатів серед позапарламентських, нових політичних сил - 20% кандидатів від партії Наливайченка перемогли на цих виборах.

Команда Руху висувала своїх кандидатів у 36 ОТГ (12 регіонів України). Наразі «Справедливість» посіла друге місце серед політсил, що не представлені у Верховній Раді. Уже можна робити певні висновки за попередніми результатами виборів та аналізом самого процесу голосування: методи роботи влади не змінилися з часів Януковича. Кандидати від олігархічних проектів систематично купують голоси, намагаються зірвати вибори на дільницях, де результат не виправдовує їхніх очікувань, залякують кандидатів та виборців. Підкуп виборців, СМС-розсилка в підтримку кандидата в день голосування та спроби проголосувати за паспортом родича чи взагалі без документів – це тільки деякі порушення під час виборів на Чернігівщині. Кандидати від Руху В. Наливайченка «Справедливість» Чернігівщини брали участь у виборах до Бобровицької, Плисківської, Куликівської, Любецької та Семенівської ОТГ.

Тотальний підкуп виборців тут зіграв вирішальну роль у «перемозі» кандидатів-опонентів. У с. Велика Загорівка довірені особи окремих кандидатів пропонували та передали виборцям грошові кошти в сумі 300 гривень, щоб вони проголосували за конкретного кандидата. За наявною інформацію кошти отримали понад 400 виборців. Кандидатами-суб’єктами висування від Руху «Справедливість» і ще однієї політ-сили були написані заяви до правоохоронних органів за відповідними фактами. Про ці правопорушення написали також і відомі громадські організації та ряд загальноукраїнських ЗМІ. У с. Горбове у день голосування виборцям, голові і членам комісії на особисті мобільні від невідомого адресата Autoinform здійснена СМС-розсилка з закликами: «ЗА БОРЩАН» – одного з кандидатів на голову Куликівської ОТГ. Крім того у одного з кандидатів на посаду депутата цієї ж ОТГ було зафіксовано списки так званих десятників і їх «десяток» з домашніми адресами і номерами особистих мобільних та позначками «ЗА». Результат - «перемога» цього кандидата з величезним відривом.

Одна з найбільших дільниць міста Семенівка на півгодини пізніше розпочала свою роботу. Як пояснила її голова, це сталося ніби з вини комісії, яка не змогла вчасно підготуватися. Крім того, ця ж дільниця не могла також повідомити і про результати волевиявлення до вечора наступного дня. Місцеві ЗМІ Чернігівщини також писали про відверту агітацію представниками місцевого самоврядування і бізнесових кіл за депутатів від своїх же політ-сил. «За публічними заявами більшості партій, громадських об’єднань і ЗМІ: всі ці та багато інших порушень, але в основному тотальний підкуп, не дали провести справді чесні і прозорі вибори на Чернігівщині», – керівник Чернігівської обласної організації Руху Валентина Наливайченка «Справедливість» Оксана Голубова. Спостерігачі від Руху «Справедливість» зафіксували всі численні порушення – так звані «каруселі», підкупи, незаконна агітація, сторонні люди на дільницях, видача бюлетенів без документів. Усі задокументовані факти передані до правоохоронних органів України та нашим міжнародним партнерам.

«Сьогодні є такий результат від людей: величезна недовіра до влади і очевидний успіх нових опозиційних сил, до яких належить і Рух «Справедливість». Хочу подякувати команді, адже ми маємо один з найвищих результатів серед непарламентських, нових політичних сил - 20% наших кандидатів перемогли на виборах», - прокоментував перебіг та результати виборів лідер партії Валентин Наливайченко. Ще один висновок, засвідчений результатами цих виборів, - величезна недовіра до партій взагалі. Лідери політсил можуть скільки завгодно сперечатись про перемогу їхніх кандидатів, але більше за всіх голосів набрали саме самовисуванці. «Перемагати олігархічні проекти можна. Це довели наші кандидати!

Не порушуючи закон, не витрачають мільйони на агітацію та підкуп виборців! Для цього потрібно важко працювати, бути сильними організаційно та жити і працювати справедливо, чесно і не боятися брати на себе відповідальність», - зазначив керівник Секретаріату Руху В. Наливайченка «Справедливість» Руслан Колєсніков. Отож, результати Руху “Справедливість” доволі показові. Вони говорять про довіру людей до лідера партії Валентина Наливайченка, і, зрозуміло, до тих, хто йде під прапором цієї політичної сили. Адже «Справедливість» чітко позиціонує напрямки своєї діяльності й головні цілі, які ставить перед собою: боротьба з корупцією, як у вищих ешелонах влади, так і в областях та районах, відсторонення бізнесу від влади, зміну виборчого законодавства. А на місцях актив Руху підкріплює партійні позиції реальними справами для громад.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації