Про Менору і КҐБ

14:06, 04 жовтня 2017

українці та євреї спільно воювали проти радянського режимe

Перед очима у мене і сьогодні знайдені нами документи, які свідчать, що українці та євреї спільно воювали проти радянського і нацистського режимів

Відвідання центру "Менора" у Дніпрі повернуло мене спогадами у середину двохтисячних... Одержимі працею з відновлення історичної пам'яті українського народу, ми в СБУ розсекречували архіви КҐБ УРСР. Як сьогодні пригадую страшний Фонд #13, де зберігалися документи про переслідування радянськими каральними органами єврейських організацій.

Не менш жахливими були матеріали Фонду #68, колекцію друкованих видань якого було створено на основі оперативного архіву колишнього КҐБ УРСР. Він містив і містить документи про розстріли євреїв у часи Другої світової...

Добре пам'ятаю і передачу іудейським релігійним громадам сувоїв Тори - рішення про це було прийняті у далекому 2007 р. Проти цього акту гідності і справедливості на смерть боролися комуністи... Перед очима у мене і сьогодні знайдені нами документи, які свідчать, що українці та євреї спільно воювали проти радянського і нацистського режимів.

Багато зробив для порятунку євреїв український праведник преподобний Андрей Шептицький, а дружина Романа Шухевича Наталія переховувала в своєму домі єврейську дівчинку Ірину Райтенберґ. Всі ці добрі справи згадалися мені під час зустрічі з головним рабином Дніпра шановним Шмуелем Камінецьким і перегляду експозиції тутешнього музею - це було дуже важливе для мене незабутнє знайомство і спілкування. Віднині експозицію музею доповнить передана мною книга "Голодомор 1932-1933 рр. в Україні".

Вона містить 155 документів та окремих справ, які були розсекречені у 2008-2010 роках. Валентин Наливайченко, лідер Руху "Справедливість"

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації