На своєму концерті в Чернігові гурт «AVIATOR» змусив публіку танцювати

16:40, 20 травня 2016

 Культура Інтерв'ю
Авіатор в Чернігові

Гурт «AVIATOR» в Чернігові. Фото: Мар'яна Харді

На цьому тижні в рамках туру «По небу» до Чернігова «прилетів» гурт «AVIATOR». Третина пісень, які прозвучали в середу ввечері в Міському палаці культури - нові, вони практично ніде до цього не звучали. Головною композицією туру стала пісня «По небу», презентація якої відбулася на наступний день після чернігівського концерту.

До речі, у кліп до цієї пісні увійдуть кращі моменти концертного туру. А тур хлопці запланували масштабний - 55 міст, включаючи Прилуки та Бахмач. За їхніми словами, гурт готовий поїхати в усі найвіддаленіші місця, запалити публіку і «змусити» їх танцювати.

За 11 років існування колективу в Чернігові «авіатори» були неодноразово: виступали на площі, в літньому театрі, в клубах. Вони відзначили, що в Чернігові красива архітектура. Їх очі зачепилися й на «церкві, яка перебуває на реконструкції». Ймовірно, вони мали на увазі Катерининську церкву, яка розташована якраз біля в'їзду в місто.

«Авіатори» також вподобали один з місцевих ресторанів. І жартома, додали, що рекламують його не за гроші, а за враження. Фронтмени гурту «AVIATOR» пообіцяли чернігівським журналістам, що наступне інтерв'ю дадуть біля пам'ятника Тарасу Шевченку на Валу.

Зауважимо, що музиканти досить відкрито спілкувалися з журналістами, багато жартували, розповідали неймовірні випадки з життя колективу. При цьому неохоче відповідали на запитання про особисте життя: «Коли у нас будуть проблеми, то ми вас всіх зберемо за круглим столом і вирішимо це разом», - жартома говорили хлопці. Разом з тим вони серйозно підійшли до питань стосовно творчості.

Коли ми поцікавилися, чи є у колективу розбіжності в процесі роботи, вони розповіли про свою діаметральну протилежність, яка в підсумку породжує «золоту середину». Наприклад, Дмитро Тодорюк має румунське коріння, в Андрія Сторожа вони сягають в Австро-Угорської імперії, а Ігор Воєвуцький може похвалитися польським корінням. Хлопці виросли в різних містах, познайомилися в столиці та гастролюють по всьому світу. «Звісно, - відзначають музиканти, - ми різні. Але тільки завдяки творчим спорам знаходиться те, що воістину цікаво глядачеві».

Фронтмени гурту «AVIATOR» зізналися, що вони спілкуються зі своїми колишніми продюсерами, як з друзями. Вони можуть запросто зателефонувати Ігорю Кондратюку або Юрію Нікітіну та попросити поради. При цьому вони не забувають й своїх шкільних вчителів, з якими переписуються в соціальних мережах і навіть зустрічаються. Але не завжди все було так гладко. Виявляється, що двоє з трьох музикантів в дитинстві дуже не любили уроки музику.

Я довго захоплювався футболом і ненавидів музику. Я прогулював уроки, віддаючи перевагу футболу. Зараз дитячий двір не той - всі сидять в інтернеті. Раніше ти сидиш вдома з баяном і чуєш, як на вулиці граються твої друзі. У цьому момент ти просто «ненавидиш» всіх і плачеш. Але в 9-му класі був переломний момент, коли мені переламали ногу (сміється - авт.), тоді я зробив вибір у бік музики та здоров'я. Батьки зраділи, що їх взяла.

ділиться спогадами Андрій.

Аналогічна ситуація сталася й в Ігор Воєвуцького, який навіть ховався від вчительки музики, вдаючи, що його немає вдома. Згодом життя звело їх з музикою, яка стала і хобі, і роботою одночасно. Тому ми просто не могли не поспілкуватися з хлопцями про музику, вірніше, про їх музичні вподобання. «Авіатори» розповіли нам, що слухають практично всю музику, крім «російського блатняка».

Музиканти зазначили, що вони пишаються тим, що останнім часом українська музика пішла вперед. Тому в Україну часто приїжджають російські артисти, щоб зробити новий якісний продукт саме тут. І не тому, що дешевше, - жартома помітили хлопці, - а тому, що ми ближче до Європи та легше сприймаємо нові тенденції. Виходячи з цього, ми вирішили дізнатися, з якими ж зірками вони все-таки хотіли б заспівати.

З Джамалою, Сердючкою і Дорном. Це ті стилі музики, які зовсім протилежні до нашої творчості. Щодо Джамали, то ми з нею на одному курсі навчалися в консерваторії, тобто ми не прив'язуємося ні до Юрмали, ні до Євробачення. Просто вважаємо, що з цими артистами ми змогли б зробити щось незвичайне і цікаве.

запевняє Дмитро.

- Якщо ви тільки сьогодні б зустрілися і вирішили створити свою групу, чи змінився б ваш репертуар?

- Нічого б не змінилося. Розумієте, ми живемо своєю роботою. Це наше життя. Ми точно були б такими ж, адже в житті ми такі ж, як на сцені. Комусь це подобається, а комусь ні, - підкреслив Дмитро Тодорюк.

- Яку пісню нині ви б заспівали на талант-шоу, подібному «Шансу», якби колектив влаштувався лише сьогодні?

- «Бітлів» потрібно співати, чуваки, - з посмішкою сказав Ігор Воевуцький, а Дмитро з Андрієм відразу схвалили вибір.

Веселі хлопці з групи «AVIATOR» за 11 років існування неодноразово потрапляли в зовсім несмішні історії: у них крали музичні інструменти, під час концерту їм на голови падали стійки від мікрофонів, а деякі речі просто не долітали до пункту призначення.

Якось повернулися ми з Риги, а моєї гітари немає. Я думав, що це розіграш. Але насправді інструмент просто залишився в Ризі. Така гітара є тільки у мене і ще у двох музикантів з гуртів «Друга Ріка» та «ВВ». Тим більше що це був подарунок Юрія Нікітіна.

згадує Дмитро Тодорюк.

За допомогою дівчини, яка відстежує багажі, гітару все ж вдалося повернути. В якості подяки працівниця аеропорту отримала квитки на концерт гурту «AVIATOR». Але казуси з музичними інструментами траплялися у хлопців ще неодноразово.

У нас є «хороша традиція» - раз на рік, перед туром, у нас крадуть гітару. Ось, перед цим туром в Ігоря вкрали гітару, ми її ще не встигли знайти. Того року в машині вибили скло і теж вкрали гітару. Ми тур від'їздили з іншою гітарою, але інструмент Дмитра повернули, а моєї гітари немає вже три місяці. Найцікавіше, що мені пропонують купити мою ж гітару. Поліція взяла координати «продавця», але так і не вжила жодних заходів.

розповідає Андрій Стророж.

Але що найчастіше «неприємності» в колективі перепадають на Дмитра. Навіть коли їм видають три однакових ключі від однакових номерів, у Дмитра щось обов'язково буде поламано.
Звичайно ж, у кожного колективу, тим більше з десятирічною історією обов'язково повинно щось відбутися. Але хлопці згадують все це з гумором, а тим часом планують своє майбутнє. Наприклад, нині вони вступили в приватну льотну школу, в якій «музиканти-прогульники» повинні напрацювати близько ста годин практики, щоб отримати ліцензію на право літати. Тим часом вони вже обирають собі літак, на якому будуть літати в концертні тури. Крім ліцензії на право літати, фронтмени гурту «AVIATOR» хочуть поїхати (або полетіти) в світове турне.

Ми нещодавно в літаку вже обговорювали, що хочемо свій острів, щоб там була льотно-посадкова смуга... Тим більше що АН-2 сідає практично на будь-яку рівну поверхню. Прилетів на два-три місяці, записав альбом, полетів далі в тур.

розповідають хлопці.

Музиканти розповіли журналістам ProCN, що фанати найчастіше дарують їм солодощі. Втім, нещодавно фан-клуб вручив їм величезний торт, а зверху були харчові альбомні листи, на яких можна було прочитати тексти пісень. Таким чином, хлопці відчули свої пісні на смак.

Але найбільше їх вражають не подарунки, а то, що вони буквально вершать долі людей. Неодноразово їм розповідали, як люди знайомляться під їх пісні, танцювали перші танці, закохувалися, а потім одружувалися та приходили на наступний концерт вже з новиною, що у них з'явився малюк.

Концерт гурту «AVIATOR» в Чернігові
Концерт гурту «AVIATOR» в Чернігові
Концерт гурту «AVIATOR» в Чернігові
Концерт гурту «AVIATOR» в Чернігові
Концерт гурту «AVIATOR» в Чернігові
Концерт гурту «AVIATOR» в Чернігові
Концерт гурту «AVIATOR» в Чернігові
Концерт гурту «AVIATOR» в Чернігові
Концерт гурту «AVIATOR» в Чернігові
Концерт гурту «AVIATOR» в Чернігові
Концерт гурту «AVIATOR» в Чернігові
Концерт гурту «AVIATOR» в Чернігові
Концерт гурту «AVIATOR» в Чернігові
Концерт гурту «AVIATOR» в Чернігові
Концерт гурту «AVIATOR» в Чернігові
Концерт гурту «AVIATOR» в Чернігові
Концерт гурту «AVIATOR» в Чернігові
Концерт гурту «AVIATOR» в Чернігові
Концерт гурту «AVIATOR» в Чернігові
Концерт гурту «AVIATOR» в Чернігові

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації