У Чернігові обговорили особливості округу №206

17:20, 19 травня 2016

 Політика Вибори
Округ №206

У Чернігові обговорили особливості округу №206. Фото: Мар'яна Харді

Днями в прес-центрі «Чернігівський вибір» зібралися усі, хто дотичний до місцевої політики, або просто цікавиться нею, щоб обговорити імена можливих кандидатів на довиборах до парламенту по округу №206, хід та ризики майбутньої кампанії.

Адже Центральна виборча комісія (ЦВК) вже призначила вибори на 17 липня у декількох областях України, до яких відноситься й округ №206 (Ріпкінський район та частина Чернігова).

Нагадаємо, що довибори у Чернігові відбуваються через те, що народний депутат від цього округу – Владислав Атрошенко – виграв на виборах Чернігівського міського голови, тож тепер на його місце у парламенті потрібно обрати іншого представника округу.

Говорити про конкретних кандидатів зарано

Звісно, про кандидатів говорити зарано, тож більшість присутніх вирішили цей пункт обговорення просто відкласти до кращих часів. Втім, вже точно відомо, що у цих виборах не буде брати участь партія «Громадянська позиція».

Беручи до уваги те, що вибори відбуватимуться швидкими темпами, підготуватися до них встигнуть лише кандидати, які володіють грошовими ресурсами.

Разом із тим політичний оглядач Юрій Паперний припустив, які типи кандидатів можуть мати успіх на цьому окрузі. До першого типу він відніс «кандидата» з гарним грошовим ресурсом та новими ідеями. Мається на увазі хтось схожий на Геннадія Корбана, який рік тому брав участь у довиборах по округу №205, хоча й посів друге місце.

До другого типу Паперний відніс «кандидата», дещо схожого на Анну Коваленко. У 2014 році по цьому округу вона балотувалася до Верховної Ради України, набравши в результаті 9% голосів, посівши друге після Атрошенка місце. Тоді вона сповідувала патріотизм та жорстку критику влади. Паперний переконаний, що на цьому тлі можна «грати», адже в локальних общинах (селах) побудувати патріотизм дуже легко. Цю ідею підтримав й депутат Чернігівської міської ради першого скликання (1990—1994 рр.), постійний член виборчих комісій Сергій Соломаха.

Для кожного прошарку населення можна знайти свого кандидата. Так же робив у свій час Атрошенко, знайшовши Коваленко. Це реальна та логічна тактика.

сказав Соломаха.

Учасники круглого столу багато говорили про ймовірних кандидатів та їх тактику, але про сам електорат пригадали лише побіжно.

Я знаю чим живуть ці райони: однім треба повернути виплати по 4-й чорнобильській категорії, іншим – повернути Новозаводський район. А продуктовий набір дасть більше шансів на перемогу, ніж агітаційні матеріали.

припускає Руслан Волощук, який у якості члену та керівника державних виборчих комісій (ДВК) брав участь у виборах з 1998 року.

Чи будуть балотуватися так звані «парашутисти»?

Юрій Паперний переконаний, що ці вибори будуть цікавими, адже округ №206 «передається по спадку»: до цього тут двічі перемагав нинішній Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, а тепер одним з «кандидатів» ймовірно стане наближена до нього людина, ім’я якої більшість присутніх вирішила не називати. Анонімність обґрунтовується тим, що сам «кандидат» відкидає всі закиди на його адресу щодо ймовірного балотування.

Вже зараз з’явився адмінресурс: мер презентує кандидата, але той ретельно приховує свої наміри балотуватися. Поки «кандидат» не зареєструвався, мер не порушує закон (не агітує – авт.). Але у будь-якому разі за це немає відповідальності.

підкреслив Паперний.

Ймовірно, мова йде про Максима Микитася, який відкидає всі закиди на його адресу щодо намірів балотуватися на довиборах по округу №206. Втім, місцеві медіа вже повідомляли, що на території округу вже почали роздавати періодику, в якій міститься інформація про діяльність президента Української державної будівельної корпорації «Укрбуд» Максима Микитася.

Разом із тим округ №206 географічно ближче розташований до столиці, тож є можливості побачити тут так званих «парашутистів», - переконаний Паперний. Втім, політолог Віктор Вінніченко з такою думкою не погодився.

Чернігівщину явно вподобали кияни: тут починали свою політичну кар’єру Вітренко, Кужель, Рудьковский, Ярославский… З останніх Березенко та Корбан. Всі до нас. Цього разу це наврятчи повториться. А з урахуванням ситуації в парламенті мало хто собі зможе дозволити зайти на округ, після якого в парламенті вдасться протриматися близько півроку. Серйозний київський кандидат маловірогідний.

переконаний Вінниченко.

Проводити кампанію по принципах округу №205 недоречно

Присутні на круглому сталі у своїй більшості були переконані, що використовувати досвід торішніх виборів буде недоречно, втім вивчити здобутий досвід все одно необхідно.

По-перше, великі капіталовкладення Геннадія Корбана не допомогли йому перемогти. По-друге, на попередніх виборах відчувався тиск на Окружні виборчі комісії (ОВК), тож присутні відмітили, що роль цих комісій останнім часом стрімко падає. Тиск спостерігався й з боку силових структур, й з боку народних депутатів, більшість з яких у день голосування приїхала з Києва до Чернігова.

Такого безладу я ще не бачив. До того ж він керувалося партіями з Верховної Ради, які продавали місця в комісії. Тому там зібралися аферисти по фальсифікаціях. Ми з Ольгою Хоніч пробули в комісіях від початку до кінця. Де зараз Ольга Хоніч ви бачите, але під час комісій її голосу чутно не було. Я ледь вижив там. Тобто ми маємо розуміти, що фальсифікувати вибори будуть наші ж чернігівські та репкінські люди.

поділився досвідом Сергій Соломаха.

Якщо у минулому році на виборах по округу №205 в Чернігові було навіть створено цілу політичну партію «УКРОП», то у цьому році, - переконаний Соломаха, - працюватиме вже не один штаб, а два чи два з половиною штаби, які будуть давати виборцю різні меседжі, адаптовані під локальні проблеми. Соломаха переконаний, що це зручний майданчик для відпрацювання нових методів.

Присутні також зауважили, що вибори по 206-му округу слід розглядати не як окремо взяті, а у розрізі з ситуацією по країні, адже водночас із Черніговом волевиявлення громадян відбудеться ще у трьох населених пунктах (Дніпропетровськ, Івано-Франківськ та у Полтавській області).

Особливості виборчого округу №206

Головна особливість округу №206 географічна: частина Чернігова, частина Чернігівського району та Ріпкінського району. Під час зливи, - розповідає Паперний, - до деяких сіл доїхати буде неможливо. Звідси випливають й величезні витрати на логістику та створення окремих штабів у майже кожному населеному пункті.

Разом із тим Паперний наголосив, що «явка виборців» теж залишається під питанням, бо в місті люди можуть знову проігнорувати своє право на волевиявлення. Політолог Віктор Вінниченко теж погодився, що переможе та політична сила, яка «приведе» свій електорат до виборчої дільниці.

Разом із тим в частину 206-го округу існують складності з масмедіа (в деяких селах білоруські мовники поширеніші за українські), тож виборці можуть визначитися зі своїм кандидатом лише в останній момент, або оберуть того, про кого в принципі знатимуть (тут знов слід пригадати фінансові можливості кандидатів).

В цілому круглий стіл був схожий більше на мозковий шторм, адже насправді поки що можна лише здогадуватися про наміри тих чи інших «кандидатів». Втім, Редакція сайту ProCN слідкуватиме за перебігом подій виборчої кампанії.

Юрій Паперний
Ольга Чернякова
У Чернігові обговорили особливості округу №206
Віктор Вінніченко
У Чернігові обговорили особливості округу №206
Олексій Француз
У Чернігові обговорили особливості округу №206
У Чернігові обговорили особливості округу №206
Олександр Рись
У Чернігові обговорили особливості округу №206
У Чернігові обговорили особливості округу №206
Сергій Соломаха
У Чернігові обговорили особливості округу №206
У Чернігові обговорили особливості округу №206
У Чернігові обговорили особливості округу №206
У Чернігові обговорили особливості округу №206
Олександр Шило

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації