В Чернігівському онкодиспансері провели унікальну гінекологічну операцію

13:50, 19 травня 2016

В Чернігові
Лапароскопічна операція Чернігів

Лапароскопічна операція. Фото: сайт Чернігівського обласного онкологічного диспансеру

Нещодавно в Чернігівському обласному онкологічному диспансері операційний блок було оновлено лапароскопічним обладнанням, а вчора, 18 травня, лікарі зі столиці здійснили першу таку операцію у Чернігові.

Про це йдеться на сайті Чернігівського обласного онкологічного диспансеру.

Перша в Чернігові лапароскопічна екстирпація (видалення матки) була проведена 58-річній жінці з Бахмацького району. Нині стан пацієнтки задовільний.

Операція з видалення матки лапароскопічним шляхом вже давно зарекомендувала себе як ефективний метод з мінімальними післяопераційними ускладненнями. Якщо у деяких областях такі операції проводять 80% жінок, то в Чернігові лише 5% (переважно діагностичні лапароскопічні втручання та операції незначної складності).

І хоча головний лікар установи Валерій Зуб запевняє, що у порівнянні з іншими областями, на Чернігівщині хворих на гінекологічну патологію набагато менше, втім близько 600 жінок щорічно потребують саме так операції.

Зазвичай лапароскопічне втручання здійснюється під загальним наркозом та триває годину-дві. За три-чотири дні пацієнтів виписують, вони швидко відновлюють свою працездатність, зменшуються можливі ризики ускладнень та спайового процесу. Разом із тим, - запевняють лікарі, - післяопераційний слід на шкірі майже не помітний.

Вчора операцію проводила бригада спеціалістів кафедри судинної хірургії Київської національної академії післядипломної освіти, асистували їм онкогінекологи Чернігівського обласного онкодиспансеру, які пройшли спеціальну підготовку.

Тепер, - переконаний Валерій Зуб, - потрібно працювати у напрямку створення лапароскопічної онкохірургії, яка розширить профіль малоінвазивних втручань в Чернігівському обласному онкологічному диспансері.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації