Законопроект Руху "Справедливість" та ПДМШ ім. Пирогова невдовзі розглянуть депутати

11:05, 16 серпня 2017

Законопроект Руху Справедливість

Наливайченко:«Ми вимагаємо змінити 1 абзац але при цьому зробивши велику справу справедливості відносно добровольців і медиків-волонтерів–вони це заслужили своєю кров’ю і потом»

Парламентський Комітет у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю розглянув звернення громадсько-політичного Руху «Справедливість» та Першого Добровольчого Мобільного Шпиталю ім. Пирогова щодо законопроекту №6202 про надання статусу учасника бойових дій медикам -волонтерам та добровольцям, які не увійшли до підрозділів  ЗСУ.

Мета цього законопроекту - привести українське законодавство у відповідність до конституційних вимог щодо рівності всіх людей у їхніх правах, усунути дискримінацію через надання всім, хто безпосередньо брав участь в АТО, мати статус УБД та користуватись відповідними соціальними пільгами. Необхідність його прийняття зумовлена, в першу чергу, нагальною потребою підтримати медиків-волонтерів та добровольців, які першими стали на захист країни в 2014 році.

Згідно з чинною редакцією Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", добровольці, які мають статус учасника бойових дій, на відміну від військових, не мають права на безоплатне навчання для дітей, а також на отримання соціальної стипендії.

“Ми вимагаємо змінити один абзац, але при цьому зробивши велику справу справедливості по відношенню до добровольців та медиків-волонтерів! Вони це заслужили своєю кров’ю і потом”, – наголосив Валентин Наливайченко.

Як приклад він наводить роботу медиків-волонтерів Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. М. Пирогова, які підписали з Рухом Наливайченка Меморандум про стратегічну співпрацю. Вони, у вільний від роботи час, надали допомогу на сході країни більше ніж 12 тисячам цивільних і військових. У ротації в зону АТО лікарі їздять виключно коштами власними, волонтерів, меценатів та партнерів.

Профільний Комітет ВР повідомив, що зазначений законопроект уже найближчим часом буде винесено на розгляд парламенту.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації