Ініціатива "Трьох морів" покликана створити пояс безпеки на безпосередніх підступах до агресивної Росії, – М. Лубківський

19:28, 07 липня 2017

М. Лубківський

Українська влада має прагнути до присутності в ініціативі "Трьох морів" і інших європейських та євроатлантичних інтеграціях

Ініціативу "Трьох морів" треба розглядати як створення поясу безпеки на безпосередніх підступах до агресивної Росії, своєрідного "санітарного кордону". Тому українська влада має прагнути до присутності в цій та всіх інших європейських та євроатлантичних інтеграціях, вважає координатор Руху "Справедливість", посол Маркіян Лубківський.

“Участь президента США Трампа у саміті країн Міжмор'я забезпечить платформу для демонстрації сильних зв'язків з Центральною Європою. Очевидно, що за цим коментарем Білого дому стоїть не лише усвідомлення строкатості та неоднорідності ЄС. Це означає, що США не відмежовуються від європейських справ і намагатимуться зміцнити співпрацю з Європою задля протидії російській агресії і... китайському економічному впливу.

Візит Трампа до Польщі та його участь у саміті лідерів ініціативи "Трьох морів" слід розглядати і як підтримку численному американському військовому контингенту, який розташовується на територіях країн-учасниць ініціативи (у Польщі йдеться майже про 5 000 військовослужбовців)", - зауважив Надзвичайний та Повноважний посол України.

У саміті взяли участь Польща, Литва, Латвія, Естонія, Чехія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Румунія, Болгарія та Австрія. України в переліку немає. Однак у Загребі не виключають, що до ініціативи "Трьох морів" ближчим часом можуть долучитися Сербія, Чорногорія, Албанія, а також Україна з Молдовою.

"Переконаний, Україна в особі президента мала б бути присутня і на зустрічі у Варшаві, і серед учасників ініціативи "Трьох морів". Очевидними є також усі енергетичні та інфраструктурно-комунікаційні переваги, важливість інтеграції українців, українського малого і середнього бізнесу в європейське життя. Без України цей проект є неповноцінним", - наголосив Маркіян Лубківський.

Враховуючи агресію з боку Російської Федерації, українська влада має прагнути до присутності в усіх європейських і євроатлантичних інтеграціях, враховуючи і "пояс безпеки" "Трьох морів". "Справа – за українським керівництвом і дипломатією", - зауважив Лубківський.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації