На Чернігівщині Рух «Справедливість» ініціював визнання добровольців учасниками бойових дій на обласному рівні

21:23, 14 червня 2017

Рух «Справедливість»

Рух «Справедливість» ініціював засідання комісії Чернігівської облради "З питань охорони…та у справах учасників АТО"

«13 червня за ініціативою Руху «Справедливість» відбулося засідання постійної комісії Чернігівської облради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО. Підставою звернення до вищезазначеної комісії стали численні звернення добровольців до Правого центру Руху «Справедливість» щодо неможливості отримання соціальних гарантій, які передбачені для учасників бойових дій.» – про це повідомила голова Чернігівського Руху Валентина Наливайченка «Справедливість» Оксана Голубова.

Представниками Руху «Справедливість» в процесі обговорення проблеми, були надані ґрунтовні роз'яснення щодо відсутності правового механізму надання статусу учасника бойових дій особам, які стали на захист Батьківщини від агресора на сході у складі добровольчих батальйонів.

Враховуючи позитивну практику ряду областей України, щодо надання певних соціальних гарантій представникам добробатів, органами місцевого самоврядування.

«Відповідно до чинного законодавства важливою складовою національної безпеки України є забезпечення соціального захисту та створення сприятливих адаптаційних умов для цивільного життя бійців, які повертаються з зони АТО, а також те, що пільги і соціальні гарантії учасникам АТО можуть бути встановлені органами місцевого самоврядування. Що вже продемонстрували ряд областей України.

За результатами обговорення було прийнято рішення щодо створення робочої групи задля розробки чіткого механізму надання соціальних гарантій добровольцям та винесення даного питання на сесію облради з метою прийняття рішення про визнання їх учасниками бойових дій.

Беззаперечною складовою у вирішенні цього питання буде рішення суду, яке встановлює юридичний факт участі добровольця в бойових діях, бо таке рішення – це єдине законне, державне підтвердження участі добровольців в бойових діях на сході.

Також юристами Руху «Справедливість» було представлено проект звернення до Верховної Ради України щодо врегулювання даного питання на загальнодержавному рівні.» – підсумувала Голубова.

 

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації