Чернігівські волонтери збирають пожертви без відповідних документів?

23:55, 09 травня 2016

Суспільство
Благодійні внески в Чернігові

Чернігівські волонтери збирають пожертви без відповідних документів? Фото: Мар'яна Харді

Вчора ввечері, 8 травня, під час відзначання Дня пам’яті та примирення на Алеї Героїв в Чернігові одна з місцевих «волонтерок» збирала благодійні пожертви в обмін на червоні маки з атласних стрічок. Втім, поліцейські виявили, що у жінки немає жодних документів, окрім беджа «жіночої сотні».

Начальник управління патрульної поліції, старший лейтенант Олександр Леонов одразу повідомив «волонтерці», що їй доведеться піти у відділок поліції та перебувати там до з’ясування обставин. Цю ситуацію помітили журналісти сайту ProCn, які одразу підійшли, щоб дізнатися обставини затримання жінки. За п’ять хвилин біля жінки зібралися майже всі присутні на пам’ятному заході волонтери.

Ситуація вийшла доволі комічною: з однієї сторони нова поліція почала працювати у відповідності з законом, з іншої сторони – волонтери, які збирають гроші нібито на лікування «волонтера» Станіслава Астахова, але разом із тим порушують закон.

Адже, попри те, що скринька для збору коштів опломбована, головних документів при собі жінка не мала. Цю ситуацію Ганна пояснила так: «Я тільки приїхала з села, тому документів у мене немає».

За словами Олександра Леонова, особа, яка збирає кошти в громадському місті, повинна мати з собою пакет документів. Серед них документи, які підтверджують, що саме ця особа має право збирати гроші, що її організація в принципі має право на таку діяльність та що їм дозволено збирати гроші саме на Алеї героїв тощо.

Неподалік заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако готувався до виступу на сцені, втім і його покликали розсудити ситуацію з «волонтеркою». Він погодився, що без документів збирати кошти не можна, але запропонував вирішити конфлікт мирно.

Тієї ж думки дотримувалася і активістка жіночої сотні Самооборони, радник голови ОДА Світлана Горюнова-Зубошевська, яка подякувала правоохоронцям, що вони нарешті почали звертати увагу на людей, які в центрі міста збирають гроші, але разом із тим просила не затримувати жінку, щоб не влаштовувати скандал.

Близько 20 хвилин чернігівські активісти намагалися брати головного поліцейського змором, запевняючи, що волонтерка збирає благодійні внески у правовому полі.

В той же час маючі різні версії мети збору коштів.

Зрештою, було вирішило подзвонити іншим «волонтерам, які можуть привезти документи.

Ще близько 10 хвилин всі чекали на появу пакету документів, а коли голова «Самооборони Майдану Чернігівщини» Олександр Ясенчук їх привіз, то з’явилася додаткова проблема – не вистачало ще одного папірця. Ясенчук, у свою чергу, почав запевняти, що й він теж є. Зрештою, головний поліцейський відпустив «волонтерів» з попередженням, що наступного разу вони відповідатимуть у правовому полі на вісі 100%.

За словами Олександра Леонова, особа, яка збирає кошти в громадських місцях без належних документів, може мінімум отримати адміністративний штраф. Втім, конкретних сум він не назвав, бо вони залежать від ряду обставин. Разом із тим Леонов пообіцяв, що чернігівців більше не турбуватимуть особи, які незаконно збирають кошти на вулицях міста.

Довідка. Під час відзначання Днів пам’яті та примирення на Алеї героїв червоні маки – символи Дня Перемоги – обмінювалися на благодійні внески. Зібрані кошти мали нібито піти на лікування волонтера Станіслава Астахова. Раніше чернігівські медіа вже повідомили про цього чоловіка, який здійснив близько 15 поїздок у зону бойових дій, хворіючи на діабет. Пізніше він потрапив до лікарні, де йому мали ампутувати кінцівки.

Чернігівські волонтери збирають благодійні внески
Чернігівські волонтери збирають благодійні внески
Чернігівські волонтери збирають благодійні внески
Чернігівські волонтери збирають благодійні внески
Чернігівські волонтери збирають благодійні внески
Чернігівські волонтери збирають благодійні внески
Чернігівські волонтери збирають благодійні внески
Чернігівські волонтери збирають благодійні внески

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації