ОСББ – не панацея, але дає жителям багатоповерхівок більше прав

17:25, 06 травня 2016

Суспільство
ОСББ в Чернігові

ОСББ – не панацея, але дає жителям багатоповерхівок більше прав. Фото: Мар'яна Харді

Вчора, 5 травня, в Громадському прес-центрі «Ініціатива» представники міської ради трактували Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». І хоча присутніх «фахівців» було вдосталь, втім єдиної думки вони так і не досягли.

У Законі прописано, що жителі будинків мають обрати свого управителя самостійно, або після 1 липня його обере уповноважений орган – Чернігівська міська рада. Втім, найбільше повноважень отримають ті мешканці, які створять ОСББ. До речі, нині в Чернігові понад 1700 будинків, з них ОСББ утворили лише жителі 24-х багатоповерхівок.

ОСББ проти посередництва

В радянські часи між споживачем та надавачем послуг стояла посередницька компанія – ЖКГ. Раніше держава фінансувала житлово-комунальне господарство майже повністю, а тепер не буде, адже влада пропонує українцям звільнитися від посередництва.

Люди мають розуміти, що власник будинку саме вони. Не має значення, хто буде обслуговувати багатоповерхівку: чи приватна, чи комунальна організація. Головне, що вирішувати це буде.

підкреслює начальник Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради Ярослав Куц.

Втім, перед тим, як відпустити багатоповерхівки у «вільне плавання», держава пообіцяла виділити кошти на їх ремонт. Звісно, на всі будинки грошей не вистачить, тож можливість зекономити на ремонті люди отримають за принципом «хто перший».

Хоча, за словами Ярослава Куца, люди не вірять, що держава стримає свою обіцянку та виділить кошти на ремонти, хоча в рамках «Програми сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016-2018 роки» в Чернігівська міська рада виділила на ремонти 5 млн грн.

Тож тепер жителі будинків мають самостійно вирішити, якого ремонту потребує їх будинок. Чернігівцям пропонують наступний алгоритм фінансування: 80% - міська рада, 20% - жителі будинку. Загальна сума кошторису не має перевищувати 8 тис грн на одну квартиру. До речі, в Луцьку та Києві аналогічна програма працює за принципом 70% на 30%.

Куц пояснює, що у людей є право створювати ОСББ, а у влади є обов’язок обслуговувати прибудинкові території. Саме тому тим будинкам, які не зможуть обрати собі домоуправителя, після 1 серпня влада призначить його сама. Втім, це не означає, що жителі будинків не зможуть пізніше змінити цього управителя на іншого.

Разом із тим пролунала думка й про те, що відповідні законі «анти людські». Зокрема, так вважає член виконкому Чернігівської міської ради Юрій Власенко.

Наша фракція підтримала програму, але це вимушений крок. Ми не розуміємо, звідки взялася міська рада, яка має призначати людям домоправителя!? Важко навіть увити, як саме міській раді це доведеться робити.

вважає Власенко.

Чернігівці не створюють ОСББ через «інформаційний вакуум» та відсутніх документів на будинки

Одна з головних перепон на шляху створення ОСББ – так званий «інформаційний вакуум». Принаймні з такою думкою погодилися й присутні на круглому столі, і депутати міської ради, які виділили на інформаційну кампанію 40 тис грн. Проте, ще глобальнішою проблемою стала відсутність технічної документації на багатоповерхівки.

У 10% домів немає технічних паспортів. Люди не мають уявлення, на базі чого створювати ОСББ. Тільки 20% будинків мають прибудинкову територію. За що 20 років ми платили, якщо навіть ЖЕКи не знали скільки який будинок мав прибудинкової території. Я особисто півроку створював ОСББ.

розповідає заступник голови комісії з питань ЖКГ Деснянської райради Роман Семешко, який був засновником ОСББ №1 в мікрорайоні ЗАЗ.

Він також додає, що ОСББ – це не панацея, а міська рада за ці 40 тис грн має не просто сповіщати чернігівців про їх право створювати ОСББ, а й про те, що вони самі мають право обрати управителя. Якщо люди будуть самостійно обирати домоуправителів, то відповідні компанії одразу почнуть конкурувати між собою якістю та ціною надання послуг.

Разом із тим, - нагадав присутнім Семешко, - у 2005 році Чернігівська міська рада вже приймала фахову програму щодо створення ОСББ. На момент прийняття було 29 ОСББ. За три роки дії програми – створилося лише 3.

Заступник голови комісії з питань ЖКГ Деснянської райради Роман Семешно
член виконкому Чернігівської міської ради Юрій Власенко
Начальник Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради Ярослав Куц
Голова ОСББ "Світлий будинок 2016" Андрій Дмитерко
Круглий стіл "Створення ОСББ в Чернігові"
Круглий стіл "Створення ОСББ в Чернігові"
Круглий стіл "Створення ОСББ в Чернігові"
Круглий стіл "Створення ОСББ в Чернігові"
Голова асоціації ОСББ Чернігова Максим Конашевич
Журналіст Ігор Грищенко
журналісти Ігор Грищенко та Олег Головатенко
Круглий стіл "Створення ОСББ в Чернігові"
Круглий стіл "Створення ОСББ в Чернігові"
Депутат Чернігівської міської ради Ярослав Ковтун
Депутат Чернігівськоїміської ради Максим Черенок
Начальник Управління ЖКГ Ярослав Куц, громадський активіст Павло Пущенко
Круглий стіл "Створення ОСББ в Чернігові"

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації