Корупційний скандал в Чернігівській області. Голова Сільради оголосила себе "Господинею села"

10:30, 27 квітня 2017

Суспільство
скандал в Бігачі

Обласна Влада про таке мовчить, дійсно, так багатьом зручніше. А в цей час в районах з'являються свої барони.

Останнім часом ми звикли читати про досягнення в реформуванні Чернігівської області, як успішно в якій громаді відбулося об'єднання, які тепер щасливі члени громади, і які перспективи і світле майбутнє чекає всіх після децентралізації Влади в Україні і появи місцевих громад. Читаючи, як все легко і перспективно люди проявляють активність і пропонують на місцях об'єднуватися і працювати над розвитком майбутньої громади. А ось про труднощі на шляху до об'єднання, про опір реформуванню з боку представників Влади не пише, і не говорить ніхто. Сама обласна Влада про таке мовчить, дійсно, так багатьом зручніше. ЗМІ підконтрольні різним політичним силам публікують так само тільки зручну їх «спонсорам» інформацію. Простим людям, часто, важко достукатися навіть до журналістів-початківців. А якщо і достукалися, то немає гарантії, що журналіст не підконтрольний комусь, чи не побоїться написати правду. Що залишається робити активним громадам не можуть підказати навіть громадські працівники з організацпредставники громадських організацій, які отримали гранти на підтримку розвитку місцевих громад.

А правда, часто виявляється дуже гіркою.

Так в нашу редакцію звернулися мешканці села Бігач, Менського району з останньою надією бути почутими. Розповідь жителів Бігач нажахав. Уявіть, ось живеш ти в обласному центрі, отримуєш багато інформації, пишеш, розповідаєш людям як розвивається наша країна, одночасно спостерігаючи, як змінюється твоє місто. Ремонтуються дороги, парки, будуються фонтани. А всього в 45ти км від міста живуть сотні людей «в панстві», де Голова сільради не просто оголосила себе господинею всього села, а й всіляко бореться за цей статус.

Здивовані? Не віриться?

А даремно.

Отримавши редакторська завдання і інформацію від жителів села, наш кореспондент провів коротке журналістське розслідування, якому ми просто зобов'язані надати розголосу.

Господиня села.

Конфлікт між Головою сільради - Ніною Петрівною Шкрабулей і жителями села виник ще кілька років тому. У той час, коли головою держави був Янукович, а монополістами українського бізнесу - «Сім'я». Саме тоді більшість ставлеників на місцях на прикладі «Сімейного» бізнесу голови держави навчилися "як потрібно керувати" довіреним їм господарством. Ніна Петрівна не стала винятком. І отримавши в руки Владу, вона в першу чергу почала захищати інтереси своєї «сім'ї».

Так виникли перші конфлікти на бізнес поприщі, про деякі з них вже писали наші колеги, але на жаль, тоді це так і залишилося на папері.

Одним з перших кого Голова сільради вирішила «поставити на місце» став молодий підприємець Дмитро Єсипчук, тільки-тільки приїхавший до села, і оселившись, відкрив свій невеликий продуктовий магазин. Не знав Дмитро, що в Бігачі є неписане правило: «Без схвалення господині нічого не повинно робитися». А якби знав, що його основний конкурент, який «тримає» сільмаг, не хто інший - як чоловік Голови сільради, і чим це може йому обернутися, то може, і задумався б.

Новий магазин, вибір продуктів, сервіс як у великих містах - за всім цим потягнулися покупці. І став Дмитро головним ворогом Ніни Петрівни. Плітки, моральний тиск на жителів села, загрози відібрати майно за борги по продуктам, насильницьке затягування літніх людей в свій магазин - все це увійшло в крилату фразу Ніни Петрівни, яку запам'ятали всі від малого до великого: "Я тут Господиня і мені тут Вирішувати".

І це не слова з російського серіалу про «сільських баронів» 90-х, це те, що творилося в Бігачі кілька років тому, і дані дії здійснював ніхто інший як Голова сільради, іноді її чоловік.

Гарний початок - очікуваний кінець

Ну хто ж не знає народну дитячу казочку про добру людину, яка вирішила трохи пофермерствувати, і завести собі цілий хлів птахів і худоби. Курочки і качечки, кабани і баранці такого галасу наробили в будинку, що можна не розібратися...

, Пише Хвиля Десни.

А все так добре починалося. Молода сім'я, бажання зробити світ кращим, віра у власні сили, і що особистий приклад зможе змінити все навколо. Ніхто і не думав, що відкриття власного магазину, створення робочих місць, збільшення податкових надходжень в казну, і різноманітність може привести мало не до кровної помсти. Адже крім вищеописаного Героїня нашої розповіді задіяла і свої чиновницькі можливості. Так рішенням сільради кілька разів молодого підприємця зобов'язували закрити свій магазин. Навіть Поліцію надсилали. Виявляється, в Україні Влада має право на таке?!

Добре, що в суді можна спробувати захистити свої права, чим Дмитро і скористався. Судові розгляди молодого підприємця і Голови сільради йшли кілька років і дійшли до Києва. Де Ніна Петрівна з ганьбою програла всі суди.

А в цей час…

За словами жителів села Голова Сільради ніколи не була в пошані, але чому вона кілька разів поспіль обиралася? Відповідь жителів села здивувала.

Виявляється, Ніна Петрівна, а пізніше і її ставленики в сільраді, отримувала голоси на свою користь шляхом шантажу.

Місцеві любителі спиртних напоїв і малозабезпечені родини завжди мали в її сімейному магазині «кредитну лінію». Саме нею Ніна Петрівна руками своїх найближчих родичів змушувала голосувати за себе, «а інакше ми будемо вимагати терміново сплатити борг, не сплатите - заберемо майно».

Соціально незахищені пенсіонери, яких відвідує соціальний працівник, голосували за «команду» Ніни Петрівни під страхом, що до них більше не прийде соціальний працівник і не буде носити їм продукти з сільмагу.

Працездатні селяни були залякані звільненням з інших видів бізнесу родини Ніни Петрівни.

У «нову еру України» Ніна Петрівна зайшла теж не без порушень. Не бажаючи втрачати своє ім'я в деяких видах бізнесу, Голова бігачської сільради не тільки не відмовилася від управління бізнесом, будучи держслужбовцем, але і вважаєа зайвим декларування наявності бізнесу і "конфлікту інтересів", як цього зобов'язує нове Законодавство України.

Чому ж відповідні органи досі не реагують? Ніхто не знає, можливо партія, членом якої родина Ніни Петрівни є, прикриває своїх людей. А можливо звертають увагу на більш «велику рибу». Але тим не менше поки на дії «господині села» закривають очі, вона все більше і більше зміцнює свою Владу і бізнес інтереси.

А що зараз?

За словами жителів села, яким не байдуже майбутнє їх сімей, Ніна Петрівна всіляко гальмує не тільки створення місцевої громади, а й виступає категорично проти об'єднання з іншими громадами.

Невже боїться конкуренції Сільмагу?

Виявляється, все набагато складніше, ніж нам здалося на перший погляд.

Страх перед виборами в нову громаду, де місцеві алкоголіки не зможуть мати вирішальної ваги в переобранні Ніни Петрівни.

Страх перед втратою доходу від оформлення, продажу землі. Доходу від посередницької діяльності між приїжджими орендарями землі і жителями села, які готові здати свою землю в оренду. Землю ж приймають в оренду оплачуючи «тільки готівкою, і лише на руки, без податків і зборів», а видає ці гроші не орендар, а не хто інший, як близький родич Ніни Петрівни, що працює чиновником в сільраді. Коли за будь-яке оформлення або довідку також готівкою потрібні оплати, які не прописані у жодному Законі України.

Страх втратити контроль над незаконною вирубкою лісу, яку за місцевими чутками контролює чоловік Голови сільради.

Страх втратити контроль над фермерами, яких Ніна Петрівна не соромиться «тероризувати» особисто, хоча і не без допомоги місцевих поліцейських. Особливо коли вони не місцеві.

Страх втратити контроль над витратою коштів навіть на дрібний ремонт невеликого забору в центрі села. Коли кожного разу підрядником виступає ніхто інший, як чоловік Ніни Петрівни.

Всі ці страхи і не тільки, і є ті основні причини, за якими Голова сільради Бігача робить все можливе, щоб довше утримати Владу в своїх руках, не соромлячись навіть погрожувати і приймати незаконні рішення Сільради.

Після декількох судів і визнання в діях Ніни Петрівни корупційної складової, яку «господиня села» категорично, аж до підвищення голосу, заперечує. Можливо у Голови бігачської сільради з'явився новий страх - страх понести кримінальну відповідальність за кількома статтями антикорупційного Законодавства. Але про це ми поки можемо тільки здогадуватися, бо на всі питання Ніна Петрівна відповідає коротко: «Не Ваше діло».

Де справедливість?

Після визнання судом існуючого «Конфлікту інтересів» у Голови сільради с. Бігач, місцеві жителі не хочуть миритися з тим, що Влада в населеному пункті належить корупціонерам. Тому офіційно звернулися до Обласної адміністрації, депутатів Чернігівської обласної ради, а також в Національне антикорупційне бюро з проханням ретельно розслідувати діяльність Шкрабулі Ніни Петрівни, і допомогти об'єднатися в місцеву громаду, і провести чесні, демократичні вибори в новостворену громаду. У той же час на думку жителів Бігач організована Головою бігачських сільради корупційна група повинна понести відповідальність перед Законом.

Наша ж редакція буде уважно стежити за ходом подій навколо корупційного скандалу в Бігачі, і оперативно інформувати своїх читачів.

P.S. Поки друкувався даний матеріал з наших джерел в політичному середовищі стало відомо, що керівники партії, членами якої є «сім'я» Ніни Петрівни ініціюють виключення корупціонерів з лав партії, і спробують всіляко допомогти жителям села Бігач. У Національному агентстві з протидії корупції нашого журналіста запевнили, що дана справа вже взята на контроль, але подробиці поки не можуть бути розкриті. Про результати слідства буде оголошено найближчим часом.

 

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації