Подорожчання газу не вплине на покращення якості обслуговування

08:06, 02 травня 2016

Суспільство
Подорожчання газу не вплине на покращення якості обслуговування

Подорожчання газу не вплине на покращення якості обслуговування

Згідно з новою постановою Кабміну, ціна на газ для побутових споживачів зростає з 1 травня, адже українські ціни на газ уряд намагається привести у відповідність до європейських. Втім, на якість надання послуг це подорожчання не вплине. Про це повідомляє прес-служба ПАТ «Чернігівгаз».

Натомість тарифи для газових компаній жодним чином не змінилися, тому збільшення ціни за газ для звичайних споживачів не зможе суттєво вплинути на якість надання послуг «Чернігівгазу».

Як і раніше, основна частина коштів буде спрямована до НАК «Нафтогаз України», яка витрачає 4,94 грн з кожного кубометру газу на його закупівлю, а з кожної тисячі кубометрів отримує на додачу 93 грн. як трейдер. Втім, в обов’язки «Нафтогазу» не включені ні ремонти газових мереж, ні їх обслуговування.

З розрахунку нової ціни кубометру за газ 4,94 грн йде до НАК «Нафтогаз України», 0,73 грн - це вартість транспортування (розподільчі ПАТ «Чернігівгаз» та магістральні ДК «Укртрансгаз»), 1,15 грн - ПДВ (йде до держбюджету), 0,057 грн - вартість постачання, що надходить до ТОВ «ЧернігівгазЗбут».

Разом з подорожчанням кабмін урізав на понад 24% норму використання газу для розрахунку субсидій. При індивідуальному опаленні норма буде 5,5 кубометрів на один квадратний метр площі, замість 7,7 кубометрів, як це було раніше.

За розрахунком субсидій для громадян, які мають газовий лічильник та централізоване гаряче водопостачання, використовуватиметься норма 4,4 кубометри на людину на місяць замість 6 кубометрів. А якщо ж відсутнє централізоване гаряче водопостачання, то діє норма 7,1 кубометр на людину замість 9-ти кубометрів.

На жаль, зміна тарифів не вплине на збільшення видатків до газових компаній. Так, ПАТ «Чернігівгаз» за 2015 рік у інвестиційній програмі затвердив 45 млн. грн., а профінансовано було тільки третину робіт. Цьогоріч суттєвої зміни ситуації не відбудеться.

Як повідомив головний інженер ПАТ «Чернігівгаз» Олександр Качкарда: «В минулому році «Чернігівгаз» мав змогу спрямувати кошти лише на невідкладні роботи. А звідси – моральна зношеність газогонів, збільшення втрат газу, і найгірше – підвищення ризику аварійних ситуацій».

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Loading...

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації