Чернігівці просять владу слідкувати за кольорами зовнішнього утеплення багатоповерхівок

13:15, 29 квітня 2016

Суспільство
Чернігівці просять владу слідкувати за кольорами зовнішнього утеплення багатоповерхівок

Чернігівці просять владу слідкувати за кольорами зовнішнього утеплення багатоповерхівок. Фото: Альона Бриль

Вчора, 28 квітня, на сайті електронних петиції з’явилося прохання заборонити фарбування утеплених стін різними кольорами в межах одного будинку.

Таку ініціативу у розділі «Благоустрій міста та будівництво» зареєструвала чернігівка Альона Бриль. В петиції вона порівняла різнокольорові стіни одного будинку з дитячим майданчиком.

Чому ніхто не контролює архітектурне та колористичне рішення змін вигляду будівель? Можна ж змінювати колір з урахуванням загального кольору будинку, щоб він оновленим, а не спотвореним.

йдеться в петиції Альони Бриль.

Поодиноке різнокольорове утеплення – це українське ноу-хау. Експерт з питань енергозбереження, керівник проекту ЄС «Угода Мерів - Схід» Святослав Павлюк, який вже декілька разів приїжджав до Чернігова та пояснював місцевій владі «плюси» та «мінуси» зовнішнього утеплення, таке утеплення жартуючи називає «пьострим». Він пояснює, що такі дії з боку містян можна розцінити як порушення будівельних норм.

На його думку, в цих випадках потрібно звертати увагу навіть не на юридичні норми, а на закони фізики, що прописані у шкільних підручниках з фізики за 8-й клас. До того ж пенопласт створює ілюзію дешевизни, - переконаний експерт.

В Україні частіше використовують пакувальний пінопласт –  він крихкий, з низькою щільністю та має низьку паропроникність. Тому пара починає осідати в стінах, через що починаються грибкові процеси. Закінчиться це тим, що люди знімуть все це. Гроші – на вітер.

коментує Святослав Павлюк.

Він також розповідає про те, що держава має компенсувати якусь частину витрачених коштів на комплексне утеплення багатоповерхівок. Утеплювати слід за правилами Державних будівельних норм (ДБН) та Настановою з термомодернізації будівель. Щоб скористатися останньою, потрібно заплатити близько 460-800 грн.

Втім, Павлюк запевняє, що Настанова має бути оприлюднена, бо вона розроблена за державні кошти. В результаті всіх цих перепетій українці утеплюють багатоповерхівки з порушенням усіх правил.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації