Опозиціонер Мирошниченко звинуватив мера Прилук у не прозорих закупівлях

09:28, 28 квітня 2016

Ольга Попенко

Ольга Попенко - мер прилук

Керівник «Опозиційного блоку» на Чернігівщині Анатолій Мирошниченко розкритикував міського голову Прилук Ольгу Попенко за те, що вона одноосібним рішенням виділила більше 4 млн. грн. на ремонт доріг.

Рішення не було узгоджено з виконавчим комітетом та не пройшло продцедури Prozorro, яка передбачено рішенням міської ради від 10 березня 2016 року. Депутат переконаний, що такі дії йдуть в розріз державного реформування системи закупівель за гроші платників податків, на противагу позиції депутатського корпусу міста, а також думки громадськості і більшості жителів Прилук. «На поточний ремонт доріг у 2016 році з міського бюджету виділено 4,3 млн. Грн. і ще 1 млн. на капітальний ремонт вулиці Білецького-Носенка. Гроші, за якихось особистих домовленостей, будуть виділені 4-м компаніям, на роботу деяких з яких жителі міста неодноразово нарікали.

Сума велика для скарбниці і було б логічним провести конкурс через електронну систему закупівель, як це робить більшість українських міст, в т.ч. Чернігівській області. Це, по-перше, можливість залучити нових підрядників, які в умовах конкуренції зможуть запропонувати більш якісні технології, надати гарантії, а по-друге - заощадити бюджетні гроші », - упевнений депутат. Він навів приклад про те, що Чернігівщина за результатами роботи електронних закупівель займає 4 місце по Україні, пропустивши вперед тільки Київську, Одеську і Дніпропетровську області.

«Наша область в лідерах по електронним закупівель. Чернігів під керуванням міра Владислава Атрошенка займає перше місце всередині обласного рейтингу, а Прилуки не входить навіть в 10-ку. В рамках країни тільки за 6 місяців економія склала 1,3 млрд. Грн. Губернатор області Валерій Паска ще 1 лютого 2016 року підписав розпорядження «Про організацію роботи щодо підвищення ефективності держзакупівель».

В одному з пунктів документа чітко сказано - якщо закупівля не відбулася за допомогою системи Prozorro, то необхідно застосувати заходи щодо недопущення корупції та фінансових махінацій і попередив усіх про персональну відповідальність ». Анатолій Мирошниченко також заявив, питанням про таке особисто рішення розподілу бюджетних грошей повинні зайнятися правоохоронні органи .

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації