«Справедливість» і ПДМШ вимагають надати українське громадянство Ользі Симоновій

13:11, 21 лютого 2017

Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова та Рух «Справедливість» вимагають якнайшвидше надати українське громадянство парамедику ПДМШ, росіянці Ользі Симоновій. 

Про це заявили на прес-конференції в Інституті Горшеніна Наливайченко і керівник ПДМШ Геннадій Друзенко. Симонова в квітні-вересні 2015 року працювала парамедиком евакуаційної бригади ПДМШ у Бахмуті та Луганському Донецької області, а також у Попасній Луганської області. До цього була медиком-волонтером у підрозділі "Північ", батальйоні "Золоті ворота". У вересні 2015 року - березні 2016-го була волонтером медичної служби полку "Дніпро-1".

В Україну з Челябінська вона приїхала наприкінці 2014 року. У неї вже є статус учасника бойових дій. Останні місяці захищає територіальну цілісність і суверенітет України в складі Збройних сил України, з якими підписала контракт восени минулого року.

Відповідно до вимог чинного законодавства, іноземці, в тому числі громадяни РФ, можуть перебувати на території України без візи тільки протягом 90 днів. Цей термін уже давно минув. Симоновій вдалося отримати дозвіл на тимчасове проживання, який їй кілька разів продовжували. Але ніяких гарантій, що його ще раз продовжать, немає. Також немає гарантій, що Україна не видасть її Росії, якщо її оголосять там у розшук.

"Вона спалила всі мости зі своєю Батьківщиною. Після її першого інтерв'ю в 2015 році російські ЗМІ з усім властивим їм талантом вилили на неї все можливе лайно. У її матері виникли серйозні проблеми", - заявив під час прес-конференції Друзенко.

Наливайченко, своєю чергою, зазначив, що надати Ользі громадянство вимагало й українське суспільство: відповідна петиція, зареєстрована влітку 2016-го на сайті ГО "Антикорупційний рух", за кілька днів зібрала тисячі підписів і позитивних коментарів у соцмережах.

На його думку, учасникам захисту України повинні надавати громадянство у спрощеному порядку.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації