Тарас Костанчук: «Презумпція винуватості держслужбовців – це першочерговий крок до подолання корупції в Україні!»

12:37, 09 лютого 2017

        8 лютого відбулось засідання комітету ВР з питань  запобігання і протидії корупції, де були розглянуті законопроекти№5430 (про внесення змін до закону "Про Національне антикорупційне бюро України" щодо посилення громадського контролю у сфері антикорупційної діяльності) та №5672 (про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" (щодо визначення посадової особи публічного права) – менеджери державних підприємств не мають уникати подання електронних декларацій), які пов’язані із внесенням змін до ряду законів про боротьбу з корупцією для внесення їх на розгляд парламенту. Оскільки через дані законопроекти існують чіткі загрози послаблення боротьби з корупцією, в обговоренні Комітетом пропозицій по вказаним законопроектам взяв участь керівник ГО «ВПО учасників АТО «Справедливість» Тарас Костанчук. 


       Ветеран АТО, командир штурмової групи батальйону «Донбас» у 2014 році протягом трьох років спільно з побратимами займається громадським контролем у сфері антикорупційної діяльності. 


        Лідер ГО «Справедливість» підтримав пропозицію щодо посилення та розширення громадського контролю за діяльністю НАБУ, у тому числі за присутності іноземних представників. Також Тарас Костанчук зазначив, що в Україні зараз діє презумпція невинуватості, тобто відповідні компетентні державні органи мають довести, що чиновник винен. 


        «Але це не держава повинна доводити, що чиновник не порушив закон, а чиновники повинні пояснювати звідки в них такі статки! Якщо чиновник не може пояснити походження свого майна – він автоматично стає злочинцем. Комітету ВР з протидії та запобігання корупції треба було давно вже запропонувати законопроект про те, що державний службовець не має презумпції невинуватості, на відміну від інших громадян України. В Європі, в Америці ці закони діють. Кожен державний службовець, який не може пояснити, звідки в нього гроші на придбання дорогих автомобілів, годинників, звідки в нього гроші, які лежать готівкою вдома - буде засуджений за корупцію на великий термін ув'язнення із конфіскацією майна! Це норма для Європи. У нас про це мовчать!" - наголосив Тарас Костанчук. 

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації