Як ОСББ у Прилуках дозволило зекономити 95% витрат на утеплення будинку

14:40, 28 грудня 2015

Суспільство
Прилуки: «Місцевий розвиток орієнтований на громаду»

Прилуки: «Місцевий розвиток орієнтований на громаду»

40 років Мойсей водив по пустелі людей, а ОСББ «Діамант 19» у Прилуках витратило б приблизно такий же час на підготовку та безпосереднє утеплення будинку. Проте, вони взяли участь у програмі, яка сплатила за них 95% витрат на необхідні матеріали.

Перше об’єднання у Прилуках створилося ще у 1998 році. Нині невелике місто має вже 40 ОСББ, а у настовому році передбачається ще близько 20. Про це повідомляє заступник Прилуцького міського голови Дмитро Іванов.

Понад 6 років тому ОСББ «Діамант 19» власним коштом встановило прилад обліку тепла. Таким чином жителям будинку вдалося економити близько 30% грошових ресурсів, які раніше витрачалися не дуже раціонально.

Нещодавно це об’єднання взяло участь у проекті ЕС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». Він передбачає фінансову допомогу на будь-які заходи з енергоефективності.

Умови проекту передбачають фінансову участь ЄС/ПРООН у розмірі 50%, місцевий бюджет погашає 45%, а жителі будинку – 5%.

Таким чином, загальний кошторис проекту складає понад 800 тис грн, а жителі будинку сплатили лише близько 160 тис грн. Про це розказала заступник голови ОСББ «Діамант 19» Галина Підгорна.

Навесні роботи завершаться. Але невтомні мешканці цього будинку вже запланували заміну вікон в під’їзді.

Брати участь в енергозберігаючому проекті, варто дізнатися про його умови на сайті «Муніципальної енергетичної реформи в Україні».

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації