У Ніжинській міській лікарні видаватимуть ліки для атнтиретровірусної терапії

12:00, 10 грудня 2016

Суспільство
віл

За медикаментозною та психологічною допомогою у випадку захворювання на ВІЛ можна звернутися до Ніжинської центральної міської лікарні.

Раніше мешканці Ніжинської області, які мають діагноз ВІЛ, мали їхати до Чернігова, щоб отримати необхідну медикаментозну допомогу. Тепер ВІЛ-інфіковані можуть звертатися до Ніжинської міської лікарні, де відкрили кабінет «Довіри».

Зокрема, там можна отримати необхідні ліки для антиретровірусної терапії. Крім того,  надаватимуть і психологічну допомогу. Це питання стало одним із пріоритетних під час дискусії виїзного розширеного засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та Віл-інфекції/СНІДУ.

Наталя Романова, керівник апарату Чернігівської обласної державної адміністрації, відвідала й інші медичні заклади Ніжина. Як висновок, вона зазначила, що в місті обласного значення наявна сприятлива база для надання інтегрованих медичних послуг.

Однак однією з важливих проблем залишається налагодження співпраці з усіма медичними закладами. Про це вів мову Петро Гармаш, очільник Управління охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації. Зокрема він наголосив на тому, що необхідна інтегрована модель відпрацювання маршруту пацієнта та уніфікований алгоритм дій, базований на нормативній базі. Це дасть змогу підвищити рівень допомоги уразливим представникам населення на медичному та соціальному рівнях. Крім того, наразі спостерігається недостатня ефективність системи надання послуг ВІЛ-інфікованим особам вузькоспеціалізованими закладами.

Зазначимо, що на Чернігівщині функціонує п’ять медичних центрів, де можна отримати ліки, необхідні для антиретровірусної терапії.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації