Василь Білогура: Якщо батьки проти підвищення вартості харчування, то воно залишиться на тому ж рівні

13:24, 02 березня 2016

В Чернігові
Начальник управління освіти Василь Білогура на нараді з батьками

Начальник управління освіти Василь Білогура на нараді з батьками. Фото: Юлія Ковтун

Витратити гроші на озеленення міста чи на харчування дітей у садочках? Про це дискутували батьки та новий начальник управління освіти Василь Білогура вчора, 1 березня, у Міському Палаці культури.

Зібрання не анонсувалося для преси

Проте, декілька представників медіа зрештою прийшли без запрошення, дізнавшись, що напередодні відбулося аналогічне зібрання, де обговорювалися проблеми шкіл.

Розуміючи, що розмова батьків та нового начальника буде вельми гарячою, організатори повідомили пресі, що на неї не чекали. Але випроваджувати із залу було пізно, бо Білогура якраз почав віталися з запрошеними.

Тож, коли модератор заходу підвела оператора з камерою до Білогури, щоб вирішити що з ним робити, то він посміхнувся та запитав батьків, чи згодні вони спілкуватися у присутності преси. Останні погодилися.

Василь Білогура розказав батькам про останні рішення Чернігівської міської ради та свої візити до дитсадочків

На останній сесії міськради депутати проголосували за виділення 3 млн 348 тис грн на дитячі садочки. На всіх грошей не вистачить. Тому я звертаюся до батьків і завідувачів садочків, щоб ви надали нам список пріоритетних питань, які конче потрібно вирішувати вже зараз.

сказав Василь Білогура на початку спілкування.

А також зауважив, що доволі складно об’їхати усі садочки, бо під час своїх візитів він не обмежується лише спілкуванням з керівництвом, а й роздивляється стан санвузлів, харчоблоків тощо. Бо, за його словами, керівники вже звикли показувати лише хороше. А в результаті цих візитів Білогура побачив реальний стан речей. Так, в одних садках буквально випадають вікна, в інших – протікає дах.

За його словами, лампами розжарювання користуються у 60-90% дитячих садків. Вони енерговитратні, тож садочки не вміщаються в бажані норми споживання енергоресурсів, а діти вимушені постійно перебувати у приміщеннях з недостатнім освітленням. Натомість, при встановленні світодіодних ламп, садок отримав би окупність до двох років.

Василь Білогура спілкується з батьками

Фінансування садочків – найболючіше питання для батьків

Зокрема, батьки питали за яким принципом буде розподілятися фінансування між садками, хто буде контролювати апаратуру та меблі, що списуватимуться з балансу.

Василь Білогура сказав, що звернувся до фахівців з ПрАТ «Чернігівського ремонтно-монтажного комбінату», який вже багато років обслуговує садочки, з проханням оцінити стан харчоблоків.

До речі, генеральний директор комбінату – Олександр Тарасовець, який нещодавно потрапив до списку найбагатших депутатів Чернігівської міської ради.

Все, що можна відремонтувати – відремонтуємо. Все, що потрібно замінити – замінимо, але у межах виділених ресурсів. Можливо, ми зможемо освоїти лише 2 млн гривень, а, можливо, доведеться просто відмовитися від якоїсь техніки. Остаточний кошторис можуть сказати лише спеціалісти.

сказав Білогура.

Проте, батьки все одно хотіли отримали більше конкретики.

А з метою контролю за подальшою долею списаного майна, при управлінні освіти створиться спеціальна комісія, до якої можуть долучитися всі охочі.

За словами Василя Білогури, м’ясорубки та холодильники, за допомогою яких готують їжу для дітей, прожили дуже багато життів. Але у разі бажання батьки зможуть придбати списане майно. Що ж до ремонту в групах, то лише батьки вирішуватимуть, як часто переклеювати шпалери та якого кольору вони мають бути.

Ми зібралися, щоб нічого не вирішити? А потім зберемося у групах, щоб нічого не вирішити знову? Ми як здавали гроші, так і здаватимемо. А завідувачі мовчать, бо бояться втратити свої посади.

сказала одна жінка, яка відмовилася називати своє ім’я журналісту.

Так, насправді, у приватній розмові завідувачі садочків ділилися своїми думками, але відмовлялися, щоб у статті фігурували їх імена або номери садочків.

Зокрема, керівник одного з чернігівських садків сказала, що не потрібно було проводити таке масове зібрання, бо зазвичай ефективності вони не дають. За її словами, навіть у межах однієї групи складно вирішити фінансові питання: одні можуть здати, інші – ні, а треті – просто не хочуть.

Василь Білогура спілкується з батьками

Як нагодувати дитину за 16 гривень?

Зараз 60% вартості харчування сплачують батьки, 40% - місцевий бюджет. Проте, ціни на продукти невпинно ростуть і нагодувати дитину за 16 гривень стає неможливим. Для більш-менш повноцінного харчування потрібно витрачати 35 грн на день.

За ці гроші садок не може забезпечити дітей ні фруктами, ні овочами. Вони їдять каші, запіканки, скромні супи. Стільки ж коштують два апельсини. То чи можливо прогодувати дитину за 16 грн тричі на день?

так висловилася Ірина Кармашова, одна з батьків присутніх на зборах.

Проте, більшість батьків не погоджуються доплачувати, бо їм й так доводиться сплачувати добровільні внески на побутову хімію та інші ситуативні витрати.

Вони запропонували міській раді відмовитися від озеленення міста на користь повноцінного харчування дітей. «Які можуть бути майданчики та клумби, якщо дитина голодна?», - обурювали батьки.

Якщо ви проти підвищення вартості харчування, то воно залишиться тієї ж якості, що й зараз.

підсумував Білогура.

У приватній розмові батьки розказують, що на додачу до поганого фінансування, частина продуктів до малечі взагалі не доходить.

Рік тому в садочку №77, куди ходила моя онука, батьки підняли питання харчування. І лише після скандалу какао у дітей стало темнішим, а сік почали приносити в пакетах.

сказала громадська активістка Світлана Жималостнова, яка планує увійти до ініціативної групи з контролю списаного майна садочків.

А потім завідуючі дитсадків спілкувалися за зачиненими дверима

Після емоційної дискусії деякі батьки захотіли задати Білогурі особисті питання, тож вони вийшли в коридор. А в залі залишилися переважно завідувачі садочків, адже у них мала відбутися робоча нарада.

Проте, перед початком наради, яка нібито мала стосуватися енергозбереження (принаймні такий слайд був на проекторі), з залу попросили вийти усіх, крім завідувачів.

Жінка-модератор навіть сказала, що якщо батьки, активісти та журналісти не вийдуть самі, то вона почне ходити між рядами та особисто просити покинути зал.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації