У Чернігові підбили підсумки розслідувань порушень, скоєних у ході місцевих виборів 2015

17:40, 20 листопада 2016

 Суспільство Вибори
опора

Однією з причин не доведення справ до суду є діяльність благодійних фондів під час виборчого процесу, яка формально є законною.

Виявилося, що Чернігівщина лідирує серед інших областей за кількістю розпочатих у 2014-2015 роках кримінальних проваджень за статтями 157-160 ККУ (йдеться про перешкоджання виборчому процесу, підкупі, перешкоджанню роботі спостерігачів, фальсифікації виборчих документів). Зокрема, в Чернігівські області розпочато 115 кримінальних проваджень за вказаними статтями. Однак до суду не було доведена жодне.

У зв’язку з порушеннями на позачергових виборах народних депутатів України 2014 на Чернігівщині було відкрито 28 проваджень. Їх усі закрили без передачі до суду. Щодо чергових місцевих виборів 2015, то із 46 розпочатих проваджень 45 не довели до суду. На проміжних виборах народних депутатів 25 із 42 проваджень закриті без доведення до суду.

Ольга Коцюруба, експерт Громадянської мережі  «ОПОРА» звернула увагу на недосконалість законодавства, у зв’язку з чим частину правопорушень не вдається класифікувати як злочин і довести до суду. Також вона звернула увагу на найбільш проблемне питання під час виборів: джерела фінансування.

«Корінь зла – стаття 159. 100% закритих кримінальних проваджень стосуються порушень правил фінансування виборчої кампанії. Фактично це те, звідки кошти беруться: на перешкоджання виборчому праву, на підкуп виборців, на агітацію без вихідних даних», - зазначила Ольга Коцюруба

При цьому експерт підкреслила, що довести вину у таких випадках дуже складно через відсутність доказової бази.

Окремим питанням щодо притягнення до відповідальності є залучення до фінансування благодійних фондів. А їх діяльність формально відповідає закону, у тому числі й під час виборів. Про це вів мову Олександр Городничий, заступник начальника відділу прокуратури у Чернігівській області.

Крім того він підкреслив, на чергових виборах попередні напрацювання врахують і висловив сподівання на підвищення ефективності роботи поліції та прокуратури.

Загалом, у зв’язку з черговими місцевими виборами в Україні розпочали 422 кримінальні провадження, із яких 45 розслідуються, 66 завершилися направленням до суду обвинувальних актів, решта – закриті.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації