Чернігів на шляху до безбар’єрності

15:30, 18 листопада 2016

 Суспільство В Чернігові

Важливими питаннями для адаптації міста для людей із вадами зору є наявність озвучених світлофорів та транспорту, і використання тактильної плитки як дорожнього покриття.

У Чернігові вже зроблені певні кроки на шляху до безбар’єрності. Зокрема, обладнані пандуси і зроблені пониження біля пішохідних переходів, у тому числі біля бібліотеки ім. Короленка. Однак такі дії більше орієнтовані на осіб, які мають складнощі у пересуванні ногами.

Наразі триває підготовка програми безбар’єрності. Її планують ухвалити до кінця року. Про це повідомив заступник міського голови Олександр Ломако. Тому важливо виокремити ті проблемні питання, які хвилюють і осіб з вади зору, щоб зробити Чернігів максимально пристосованим для людей з обмеженими можливостями.

Керівник чернігівської міської та обласної організацій Українського товариства сліпих (УТОС) Максим Гоцало визначив три важливі моменти. По-перше, недостатня кількість світлофорів зі звуковим супроводом. По-друге, транспорт у місті також не має озвучення. Крім того, є потреба у збільшенні табличок з номерами маршрутів та максимальної їх підсвітки. По-третє, у Чернігові при проведенні ремонтних робіт на дорогах не використовують тактильну плитку, яка є орієнтиром для людей із вадами зору. Крім цього, Максим Гоцало попросив розглянути питання щодо компенсації оплати телефонного зв’язку для людей із вадами зору. При цьому голова УТОСу зазначив, що подібна практика вже реалізована у Прилуках.

Олександр Ломако підсумував, що всі пропозиції будуть враховані. Зокрема, попереду укладання нових договорів із перевізниками, тож цілком можливо, озвучення транспорту внесуть як одну із обов’язкових вимог.

До кінця 2016 планують обладнати три переходи світлофорами зі звуковим супроводом. Прилад, який знаходиться на перехресті біля зупинки Парку культури і відпочинку, замінять на новіший, із більш яскравою підсвіткою.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації