На Чорнобильській АЕС розпочався процес встановлення нового саркофагу

15:50, 16 листопада 2016

Суспільство
саркофаг чаес

Скоро чернігівці можуть спати спокійно, оскільки, даний саркофаг зможе на 100 відсотків запобігти поширенню радіації з ЧАЕС

Вчора, 15 листопада, на Чорнобильській АЕС нарешті розпочали встановлювати новий сталевий саркофаг. Скоро чернігівці можуть спати спокійно, оскільки, даний саркофаг зможе на 100 відсотків запобігти поширенню радіації.

Нагадаємо, що відразу ж після аварії на ЧАЕС в 1986 році, четвертий блок був накритий іншим саркофагом, але через те, що той саркофаг не був герметичним, його вирішили демонтувати, замінивши його більш надійним варіантом.

Українські експерти переконані, що встановлення нової металевої арки – це дійсно історична подія, яка має важливе значення не тільки для нашої країни, але і для ряду країн-сусідів.

Зазначимо, що вага самої арки, виконаної з нержавіючої сталі, становить понад 36 тисяч тон, висота конструкції - 110 метрів, а ширина близько 275 метрів. Зараз саркофаг рухають до енергоблоку.

Величезну сталеву споруду вже перемістилося на 6 метрів. Після ретельного аналізу початкового етапу руху конструкції процес насування буде продовжено. Саркофаг насувається за допомогою спеціальної системи, яка складається з 224 гідравлічних домкратів і дозволяє пересувати арку на 60 см за один цикл. Сам процес встановлення нового саркофагу займе до 4 днів із загальним часом безперервного руху приблизно 33 години.

повідомляє прес-служба ЧАЕС.

Нагадаємо, що фінансує дане будівництво Європейський банк реконструкції і розвитку, якому новий саркофаг обійшовся приблизно в півтора мільярда євро. В ЧАЕС впевнені, що новий саркофаг гарантовано прослужить до ста років.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації