Чернігівці відчують переваги медичної реформи вже в наступному році?!

11:40, 13 листопада 2016

Суспільство
лікар

До Чернігова завітала в. о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун

В Конституції України записано, що медицина у нас є безкоштовною. Але насправді українці роками платять за медичні послуги. Виправити цю несправедливість має нова медична реформа. Про це

вчора, 12 листопада, заявила в. о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун.  Вона завітала в наше місто, що б особисто розказати про переваги реформи в медицині. Презентація відбулась в залі Чернігівської міської лікарні № 3.

В Україні близько 90% вартості ліків сплачується коштами пацієнтів. Такого вже давно немає в країнах Європи. Я повернулася до України з метою провести якісну медичну реформу. Вона буде справедливою по відношенню до людей. Громадяни України не мають стояти в черзі до лікаря, коли їм необхідна допомога. Сімейні лікарі мають надавати допомогу українцям цілодобово.

зазначила Уляна Супрун.

Також вона додала, що зараз в Україні не має контролю за цінами на фармацевтичному ринку. Є випадки, коли вітчизняні препарати в аптеках коштують дорожче за європейські. Щоб вирівняти цей дисбаланс, Міністерство охорони здоров’я планує впровадити реферування цін на ліки, що включені до Національного переліку основних лікарських засобів, а також своєрідну реімбурсацію грошей за їхнє придбання.

Згідно нової реформи, ми будемо реферувати препарати по міжнародній непатентованій назві (МНН) і встановимо граничну ціну на препарати на вітчизняному ринку. Нова ціна має бути не вище, ніж найнижча ціна серед 5 країн-сусідів(Польща, Словаччина, Чехія, Латвія, Угорщина). Реферування цін буде проводитись по всій території України.

додала Уляна Супрун.

Також пані Супрун додала, що в наступному 2017 році ліки від цукрового діабету, від серцево-судинних захворювань та бронхіальної астми хворий отримає безкоштовно або з частковим відшкодуванням коштів з боку держави. За її словами міжнародні протоколи та клінічні настанови лікування пацієнтів уніфіковані у всьому світі, і в нашій державі не може бути інших протоколів для лікування хворих. Згідно медичної реформи 2017-18 рр. планують зробити наступні нововведення:

  • Автоматизовані диспетчерські системи, кол-центри в лікарнях;
  • Спеціальні курси для працівників ДСН та поліції «Перший на місці пригоди»;
  • Програма перенавчання фельдшерів;
  • Професія «парамедик», спеціальна програма для медучилищ;

Також міністр заспокоїла чернігівців, що держава в жодному разі не припиняє фінансувати лікування онкохворих. Навпаки фінансування закупівель препаратів для онкохворих на 2017 рік збільшиться порівняно з 2016 роком.

На зустрічі Уляна Супрун також торкнулася питання доходів та витрат сімейних лікарів. Вона зазначила, що дохід сімейного лікаря буде становить від 19 до 50 тис гривень. З цього доходу він може виплатити зарплатню своїй медсестрі, заплатити за бензин, який він використав коли їхав допомагати хворому, або заплатити за оренду власного кабінету. Українці повинні будуть підписати з сімейним лікарем спеціальну угоду. Уляна Супрун впевнена, що ті лікарі, які фахово працюють і кваліфіковано допомагають хворим – ті матимуть багато клієнтів і матимуть гідну зарплату.

Підсумовуючі всій виступ в. о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун додала, що медична реформа не робиться за одну ніч, але перші «листочки» нової реформи чернігівці відчують вже в новому році. Найголовніше, що мають зрозуміти громадяни України, є те, що дана реформа покликана збільшити зарплату лікарям, зменшити ціни на ліки та зменшити відсоток смертності українців.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації