Теплові мережі Чернігова оновлять за рахунок кредиту від Світового банку?!

18:53, 09 листопада 2016

В Чернігові
теплові мережі

Чернігів має унікальну можливість оновити застарілі теплові мережі.

Ми вже повідомляли, що сьогодні в малій залі Чернігівської міської ради відбулася спеціальна прес-конференція за участю голови проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» Станіслава Терлецького. Він повідомив журналістам, що теплові мережі Чернігова можуть бути оновлені за рахунок кредиту Світового банку в розмірі понад 35 мільйонів доларів. Але..!

Про історію виділення грошей

На прес-конференції Станіслав Терлецький зазначив, що теплові мережі України вже упродовж кількох років знаходяться вкрай жахливому стані. Тому Світовим банком в 2011 була ініційована програма «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України». В тісній співпраці з Кабінетом міністрів України та експертами в галузі теплопостачання представники Світового банку розпочали моніторинг українських компаній, які займаються забезпеченням споживачів тепловою енергією.

Спочатку до першого списку ми відібрали 64 компанії. Це ті компанії, які прагнули отримати від Світового банку кредити. Ми всі ці підприємства добре вивчили і вирішили вибрати ТОП-10 (через різні обставини таких компаній зараз залишилось 8 - авт.) компаній з якими планували підписати договори про пільгові кредити, для модернізації комунікацій. До числа вісімки найсильніших потрапила і компанія «Технова». Ми можемо надати їй кредит в сумі 35 мільйонів доларів строком на 20 років під 1%. Це Найнижча процентна ставка яка тільки є світі. Ваше місто має унікальну можливість оновити застарілі теплові мережі.

Заявив Станіслав Терлецький.

Також він додав, що крім Чернігова Світовий банк підписав угоди ще з сімома компаніями: з Херсона, Харкова, Миколаєва, Дніпра, Тернополя, Вінниці та Кам’янця. З даного списку компаній «Технова» є єдиною приватною фірмою. 

Зазначимо, що в минулому році компанія «ТехНова» не тільки висловила готовність взяти на себе відповідальність за використання міжнародних кредитних засобів, щоб зменшити теплові втрати в чернігівських тепломережах, а й узгодила з Чернігівською міською радою, що всі оновлені теплові мережі будуть власністю чернігівської громади. Таким чином, Чернігів має унікальну можливість конвертувати застарілі теплові мережі для економії і має можливості для зниження тарифів на тепло для населення, не витративши ні копійки з бюджету міста і не несучи фінансової відповідальності за міжнародні фінансові кошти.

Чому ідея модернізації теплових мереж за рахунок Світового банку вигідна для чернігівців?

Директор КЕП «Чернігівська ТЕЦ» фірми ТОВ «ТЕХНОВА» Олександр Шевченко переконаний, що від такої співпраці зі Світовим банком виграють всі сторони, в першу чергу – пересічні громадяни. 

Зараз тепло до чернігівських будинків проходить через труби, які були збудовані ще в 60 роках минулого століття. В собівартості тарифу є певний відсоток коштів, який виділяється на оновлення місцевих трубопроводів. Але за рік ця сума не перевищує і 3 мільйонів гривень. Зазначу, щоб замінити 1 км труби необхідно мати 30 мільйонів. Тому кредит в розмірі 35 мільйонів доларів на модернізацію обладнання є єдиною альтернативою для порятунку теплових мереж Чернігова.

Заявив Олександр Шевченко.

В першу чергу в планах за допомогою цих коштів оновити центральні теплові пункти ТЕЦ. Крім того в планах компанії встановлення автоматизованих систем управління та нового обладнання. Реалізація цього проекту дозволить вийти компанії на новий рівень обслуговування чернігівців. Більш того, після закінчення модернізації (за планом модернізація мереж має відбутися упродовж 3 років – авт.)  чернігівці будуть отримувати квитанції за зниженими на 15-20% тарифами. Таке зниження можливе за рахунок нової якості труб, які не будуть губити тепло.

 

Чи може оновлення теплових мереж не розпочатися?

ТОВ Фірма «ТехНова»  орендувала комунальне підприємство «Чернігівська теплоелектроцентраль» відповідно до рішення Чернігівської міської ради ще 2000 році. Договір оренди Чернігівської ТЕЦ закінчує свою дію в 2023 році. Якщо договір про кредит в 35 мільйонів доларів підписують в кінці 2016 року, то гроші треба віддавати до 2034 року. Виникає логічне запитання: хто буде віддавати гроші Світового банку протягом 11 років, якщо «ТехНова» піде з міста в 2023 році? 

В цьому проекті задіяні компанії та організації: «ТехНова», Мінрегіонбуд, Мінфін, Національна комісія з питань регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) і практично всі підписи під договором вже стоять. 

Однак НКРЕКП залишається єдиним органом, який відмовився підписувати цю угоду, якщо термін дії кредитного договору не буде синхронізований з терміном оренди Чернігівської ТЕЦ фірмою «ТехНова».

Світовий банк в ультимативній формі поставив умову: якщо українські партнери не підпишуть договір до кінця листопада 2016 року про продовження оренди ТЕЦ для компаніїТехнова, то Чернігів викреслять з проекту модернізації за рахунок Світового Банку, а гроші направить в якусь іншу країну. 

Зазначимо, що всі інші міста-учасники проекту вже отрималиперші транші кредиту і вже інтенсивно модернізують свої теплові мережі.

Таким чином депутати Чернігівської міської ради на сесії, яка відбудеться 30 листопада повинні вирішити дилему, проголосувати за продовження оренди для фірми «Технова» або відмовити їй в цьому. В першому випадку компанія модернізує теплові мережі міста. В іншому випадку Світовий банк розірве договір і вже не скоро співпрацюватиме з компаніями на чернігівському ринку.

Саме рішення цієї дилеми покладає на депутатів Чернігівської міської ради відповідальність за розвиток чернігівської інфраструктури.

Хто захоче вкладати гроші в місто, яке добровільно відмовиться від практично дарованих 35 мільйонів доларів?

Яка комерційна структура захоче інвестувати в місто значні кошти, якщо майбутнє партнерство з містом залежить від популізму політиків або від особистої матеріальної зацікавленості представників міської влади?

Світовий банк надає кредит Технові
Світовий банк надає кредит Технові
Світовий банк надає кредит Технові
Світовий банк надає кредит Технові
Світовий банк надає кредит Технові

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації