Україна вкотре стала світовим лідером контрабанди сигарет

10:04, 19 лютого 2016

Економіка
Україна лідер по контрабанді цигарок

Україна лідер по контрабанді цигарок

Лише за минулий рік було зафіксовано понад 350 випадків конфіскації сигарет. Показово, що значна частина конфіскованого товару була вироблена не у підпільних цехах, а на легальних підприємствах.

Такі дані опубліковані у звіті Всесвітньої митної організації.

Тютюнові корпорації пішли проти закону через різницю в акцизах країн. Контрабанда – це, мабуть, такий собі «коник» України. Бо як інакше пояснити, що за останні 7 років вона посідала 1-ше місце в світі як країна-експортер контрабанди 6 разів, лише раз поступившись Тунісу?

Близько 10% вже оподаткованих в Україні сигарет нелегально вивозиться за межі держави та продаються за більш привабливими цінами

розповідає керівник Українського центру контролю над тютюном ГО «Життя» Андрій Скіпальський

За його даними, у 2015 році Україні вдалося отримати близько 22 млрд грн від оподаткування 73 млрд сигарет. Проте, за найзагальнішими оцінками експертів, українці ніколи не споживали понад 65 млрд сигарет.

Що поганого в контрабанді сигарет?

Про людське здоров’я мови вести не будемо, адже кожен самостійно обирає свій шлях. Проте, незаконне курсування будь-якого товару за межі країни позбавляє державний бюджет додаткового прибутку.

Тому експерти пропонують підвищити акциз хоча б до мінімального рівня країн Європейського союзу. Сьогодні він складає близько 1,8 євро/пачка. Тож нещодавно Мінфін ініціював підняти акциз на 40%.

Разом із тим слід пам’ятати, що одним акцизом надходження до бюджету не врятувати. Рентабельність тютюнового бізнесу (особливо не зовсім законного) настільки потужна, що митниці буде вкрай складно боротися.

Особливо, якщо митна служба не буде покращувати свою роботу, бо контрабандисти невпинно винаходять нові й нові методи транспортування своєї продукції.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації