Програмне забезпечення, контроль на дільницях та поінформованість населення — ось що потрібно бюджету участі в Чернігові

09:32, 13 жовтня 2016

 Економіка В Чернігові
бюджет участі чернігів

Проекти, які перемогли в бюджеті участі в цьому році, будуть реалізовані в наступному.

У Чернігові завершився підрахунок голосів за Бюджет участі 2016 року і Чернігівська міська рада оприлюднила перелік проектів-переможців. Втім, не обійшлося й без «каменів спотикання».

За повідомленням прес-служби відомства, цьогоріч участь у бюджеті участі взяло понад 20 тис осіб, що майже вдвічі більше, ніж минулого року. А от заступник міського голови Олександр Ломако переконаний, що в голосуванні має брати участь мінімум 10% чернігівців, тобто в наступні роки на дільницях він очікує вже 30-ть тис осіб.

Конкурсна комісія допустила до голосування 61 проект, половина з яких потребують саме капітальних видатків. Зрештою чернігівці віддали 10 801 голос «за» капітальні проекти та 9 402 голоси «за» поточні.

Попри те, що участь у громадському бюджеті мають брати недержавні установи, вони спромоглися не лише потрапити до конкурсу, а й отримати більшість коштів. Однак, профільний заступник міського голови Олександр Ломако звернувся до чернігівців із проханням не мовчати або критикувати, а долучитися до конкурсу проектів наступного року.

Журналісти Інформаційного порталу ProCn також поспілкувалися з членом робочої групи, громадською активістко та депутаткою Тетяною Романовою, у якої ми поцікавилися, які ж зрештою недоліки вилізли назовні під час цьогорічного конкурсу проектів.

— Чому чернігівці так масово «повстали» проти гарних проектів, але написаних під локальні бюджетні установи?

Для того, щоби результатами проекту змогли користуватися абсолютно всі жителі міста, до «Положення про бюджет участі» й була запропонована норма загальнодоступності. Тим більше, що для ремонту дахів та заміни вікон у школах є окремі міські програми.

— Чи можна назвати голосування в конкурсі проектів Бюджету участі чесним та об’єктивним?

Ми мали повну відсутність контролю за голосуванням на дільницях. Були випадки виносу бюлетенів із дільниці, як торік, так і в цьогоріч.

Люди просто вписували паспортні дані через знайомих на ділянці тощо. Усі шанси перемогти є в того, хто володіє базою паспортних даних. І я сумніваюся, що половина або третина тих людей, які нібито «проголосували» за проекти бюджету участі, взагалі в курсі що це таке.

— А як можна оцінити поінформованість чернігівців про те, що тривало голосування і про те, що взагалі таке «Бюджет участі»?

Зовсім невеликий відсоток людей знало про бюджет участі. Я вже не кажу про проходження голосування за проекти. Перше і, на мою думку, найважливіше, з чого потрібно починати — це вже зараз впроваджувати електронне голосування із системою захисту на наступний рік, щоби ніхто не зміг накрутити голоси. Це насправді не швидкий процес: знайти програмістів, фінансування, розробити технічне завдання. Якраз і пройде півроку, а там уже, дивись, і чергове голосування розпочнеться.

Друге — це масштабна й постійна реклама. Записати ролик і крутити його як соціальну рекламу на телебаченні — не так уже й важко. Розмістити білборди, як соціальну рекламу — теж саме. Було б бажання!

Слід розповідати мешканцям міста про реалізацію або про результати проектів, які перемогли в минулих роках, щоби люди розуміли користь від бюджету участі.

Романова переконана, що лише так можна розворушити самосвідомість містян і вмотивувати їх цікавитися та приймати участь у партисипаторному бюджеті.

Але я хочу зазначити й позитив цього року — зростає інтерес городян до участі бюджету та їхнє усвідомлення. Це не може не радувати! Деякі люди подовгу сиділи на дільницях, вивчаючи кожен проект та зважуючи всі «за» і «проти». Багато людей зверталися до мене з питанням, де можна почитати про проекти. Тому дуже важливо в наступному році не втратити цю усвідомленість і довіру людей.

Підсумувала Тетяна Романова.

Нагадаємо, що на реалізацію задуму з міського бюджету виділяється 1 %, тобто орієнтовно 6,5 млн грн. Проекти, які перемогли в бюджеті участі в цьому році, будуть реалізовані в наступному.

Пропонуємо вашій увазі перелік проектів, які отримають фінансування у 2017 році.

Результати бюджету участі в Чернігові 2016 рік
Результати бюджету участі в Чернігові 2016 рік
Результати бюджету участі в Чернігові 2016 рік

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації