«Чернігівбудінвест» знову планує відновити будівництво по вул. Князя Чорного

10:30, 13 квітня 2016

В Чернігові
Будівництво житла по вул. Князя Чорного, 4-а в Чернігові

Будівництво житла по вул. Князя Чорного, 4-а. Фото: ПіК

Історики та археологи продовжують боротьбу з комунальним підприємством «Чернігівбудінвест», яке планує звести новобудову в історичній частині міста по вул. Князя Чорного.

Збудовник вже втретє звернувся до Департаменту культури і туризму, національностей та релігій з проханням погодити робочий проект.

Про це йдеться на сайті Національного заповідника «Чернігів стародавній».

Будівництво по вул. Князя Чорного, 4а – незаконне

Депутати попереднього скликання Чернігівської міської ради виділили цю ділянку землі комунальному підприємству «Чернігівбудінвест», яке, у свою чергу, передало землю фірмі-забудовнику «Геліодор».

Проте, за свідченнями чернігівських істориків, ця ділянка потребує археологічних розкопок, бо в X-XVIII ст. там було поселення передгороддя. Разом із тим проект не був погоджений з Департаментом культури. Зрештою навіть управління Державної архітектурно-будівельної інспекції скасувало право забудовника на будівництво в цьому місці та оштрафувало порушника на 124 тис грн.

Директор фірми «Геліодор» Лев Соронович одразу запевнив, що на будівництво витрачено вже понад 2 млн грн, тож Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко запропонував забудовнику виплатити компенсацію за вже виконані роботи.

Якщо ми можемо компенсувати якусь розумну суму забудовнику, то потрібно це зробити, а ділянку біля Єлецького монастиря зарити. І виділити забудовнику землю на Масанах.

Сказав Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Забудовнику запропонували компенсацію та іншу ділянку,

Але він все одно хоче звести будинок на історичній ділянці

Попри всі порушення штрафи та альтернативи, КП «Чернігівбудінвест» втретє звернувся до Департаменту культури з проханням погодити робочий проект.

Нагадаємо, що Департамент разом із заповідником «Чернігів стародавній» вимагали від забудовника розробку історико-містобудівного обґрунтування даного проекту. Тож цього разу забудовник таке обґрунтування надав, але воно не затверджене Міністерством культури України.

На думку Департаменту культури, проект можна буде розглянути лише тоді, коли забудовник отримає дозвіл на будівництво в Міністерстві культури України, узгодить проект із Національним архітектурно-історичним заповідником «Чернігів стародавній», а також посприяє проведенню археологічних досліджень на ділянці.

Нагадаємо, що за словами члена виконкому Чернігівської міськради Юрія Власенка, моніторинг роботи КП «Чернігівбудінвест» вже нібито пройшов. Проте, згідно з офіційною версією, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко не створював навіть комісії для перевірки цього комунального підприємства.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації