Під гарантії місцевого бюджету Чернігівська ТЕЦ бере кредит розміром 35 мільйонів доларів

19:05, 11 жовтня 2016

 Економіка В Чернігові
кредит чернігів

Атрошенко переконаний, що чернігівці виграють лише тоді, коли у місті буде працювати дві повноцінні теплогенеруючі компанії.

Щоб модернізувати систему теплоцентралей, які обслуговує «ТехНова», місто планує підписати п’ятисторонній договір та запозичити 35 млн доларів у Світового банку. Передбачається, що повертати гроші підприємство буде 20-ть років. Про це йшла мова в суботу на розширеній нараді у мерії.

За словами Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, модернізація, що буде здійснена коштом кредиту, перейде у комунальну власність підприємства. І це обов’язкова умова, що має бути зазначена у договорі. Тим паче, що кредит надається під гарантії місцевого бюджету.

Сам міський голова зазначає, що такі дії доволі вимушені, адже інших кредиторів у Чернігівської ТЕЦ фірми «ТехНова» наразі немає.

35 млн доларів ми запозичуємо у Світового банку під п’ятисторонній договір. Це — Світовий банк, Мінфін, НКРЕКП, «Технова» та мерія… міський голова. У «ТехНови» перед нами немає жодних зобов’язань щось інвестувати. По суті це односторонній договір, який ніколи б не йшов на користь міста… Є одне але! У нас немає іншого джерела коштів для модернізації.

Сказав Владислав Атрошенко.

До того ж місто не може собі дозволити ігнорування проблеми модернізації тепломережі, бо під час порушення в їхній роботі збільшується навантаження на котельні «Облтеплокомуненерго». У свою чергу, це може призвести до підвищення собівартості тепла.

Атрошенко переконаний, що чернігівці виграють лише тоді, коли у місті буде працювати дві повноцінні теплогенеруючі компанії.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації