Чернігівські школярі молодших класів переважно граються з конструкторами?!

13:45, 07 жовтня 2016

 Суспільство Цікаве
ніндзяго

Журналісти Інформаційного порталу ProCn вийшли на вулицю, щоб дізнатися у місцевої малечі та їх дітей, якими іграшками вони граються.

З приходом осені чернігівські дітлахи все менше мають бажання гратися на холодній вулиці, натомість намагаються розважити себе якимись «домашніми» іграми. Попри стереотип, що нинішнє покоління дітей грається лише в комп’ютерні ігри, у чернігівському парку ми зустріли багато дітей віком 8-14 років, які з захватом розповідали про інші улюблені іграшки.

Так, наприклад Іринка Петренко (10 років) розказала, що переважно грається зі своєю лялькою, для якої разом зі своєю мамою Надією шиє одяг. Нині родина навіть розмірковує над тим, щоб у наступному році взяти участь у ярмарку майстрів на Зеленій сцені. Вони переконують, що такого дизайнерського одягу, як вигадують вони, у жодних лялькових колекціях немає.

Але разом із тим часу на ігри вистачає не у всіх.

Особисто я не люблю гратися з іграшками, бо з дитинства займаюся спортом: гімнастика та танці. Майже кожен день ходжу на тренування, тому ввечері у мене вистачає сил лише на домашнє завдання.

Розповіла Тетяна Куценко, яка цьогоріч перейшла до 6-го класу.

Нам також вдалося зустріти на Валу декілька хлопців, які гралися з невеликим гвинтокрилом на пульті управління. Брати Іван та Сашко (8 та 12 років) запевнили наших журналістів, що немає нічого кращого, аніж автоматичні іграшки та комп’ютерні ігри. Саме тому за сприятливої погоди вони граються на вулиці зі своїм гвинтокрилом, який їм подарували родичі з Америки.

Втім, не кожна чернігівська родина може похизуватися якісними іграшками, тому переважна більшість зрештою купує китайські аналоги. При цьому останні бувають ще й не гірші за вартісні оригінали. Так, наприклад 14-річний Денис розповів нам, що нещодавно його батько подарував йому на День народження конструктор, який вони замовили через інтернет з-за океану.

Хлопчик каже, що у батьковому дитинстві таких іграшок не було, тому на вихідних він навіть долучається до сина та разом із ним майструє цілі міста на килимку у залі. Посміхаючись, Денис каже, що мати навіть сварить їх за те, що їх міста простягаються на теренах усієї домівки.

Навіть відомий український лікар-педіатр Комаровский радить батькам обирати для своїх дітей (особливо маленьких) ігри, що розвивають мілку моторику та логіку. Конструктор у самий раз підходить під ці вимоги. Втім, якщо маленьким дітям потрібно пропонувати гратися із конструктором, який складається з великих та м’яких частин, то підлітки впораються навіть з найменшими деталями.

Цікаво, що про конструктор сьогодні ми почули ще декілька разів. Неочікувано, але ця розвага посіла перше місце у житті дітей, з якими ми спілкувалися (якщо не брати до уваги віртуальні комп’ютерні іграшки).

У мене вдома зібралася колекція з восьми наборів пазлів: від найменшого до найбільшого. Деякі я збирала понад рік, а потім обклеїла їх скотчем з обох боків, щоб зберегти на пам'ять. У мене також є молодший брат, якому нещодавно виповнилося 6 років. Він взяв з мене приклад та також вирішив колекціонувати ігри, але його душа лежить до конструкторів. Тепер усі полиці в нашій кімнаті заставлені його літачками, замками, пароплавами та іншими дивакуватими конструкціями.

Ділиться 13-річна Катерина.

А от батьки 9-річного Богдана запевнили наших журналістів, що їх «малий» дуже любить сучасні мультики.

Наш син постійно дивиться мультфільм «Ніндзяго», нам з чоловіком навіть довелося вивчити усіх героїв (сміється – авт.). Коли дитина побачила в однокласників конструктор з цими героями, то дуже сильно просила, щоб і ми йому купили. Але ж він такий дорогий! У кінці кінців ми знайшли вихід с ситуації та купили китайський аналог конструктору – «Атака дракона Морро». Там понад 600 деталей. Тепер дитина задоволена.

Розповіла чернігівка Синенко Тетяна.

А один хлопчина навіть похизувався з нами фотографією своєї колекції «Ніндзяго». 6-річний Паша має вже декілька десятків персонажів з мультфільму «Ніндзяго».

Як бачимо, дітей цікавлять дуже різні іграшки та й не все завершується лишень на гаджетах. Хоча вибірка опитування й не ідеальна, але видно, що помітне місце у житті сучасних дітей займають іграшки, які зроблені за мотивами їх улюблених кіно- та мультгероїв. Тож батькам лишень доводиться шукати цікаві цінові пропозиції, які б задовольнили їх гаманець.

Наприклад, наші журналісти пошукали в інтернеті іграшки, що зроблені за мотивами мультиків та ще й не «кусючі» за ціною. І натрапили на оптимальний варіант, про який нам розповідала чернігівська мати Тетяна Синенко - «Ніндзяго».

За роки незалежності в Україні, та Чернігові зокрема, кількість та якість іграшок, які можна придбати, зросла просто у геометричній прогресії. Кожна має свої особливості, переваги та недоліки. Втім, обирати дитячі іграшки потрібно індивідуально для кожної дитини, враховуючи її особливості розвитку.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації