З 1 жовтня чернігівцям будуть видавати пластикові паспорти

15:05, 29 вересня 2016

Суспільство
пластиковий паспорт

Саме з 1-го жовтня набуває чинності закон, згідно з яким громадянам України будуть видавати ID-посвідчення, замість старих паперових паспортів.

Саме з 1-го жовтня набуває чинності закон, згідно з яким громадянам України будуть видавати ID-посвідчення, замість старих паперових паспортів.

Безкоштовно їх робитимуть для осіб з 14 років. Українці, які оформляють даний пластиковий паспорт у віці 14-18 років, отримають документ з терміном дії 4 роки. При оформленні документа після 18 років, пластиковий паспорт видається на 10 років. За оформлення паспорта громадянина України вперше (після досягнення 14-річного віку) адміністративний збір не стягуватиметься. В інших випадках громадяни мають заплатити або 145 гривень (паспорт отримаєте через 20 днів) або 290 гривень (паспорт отримаєте через 10 днів).

Крім Чернігова ID-паспорта також почнуть видавати і в області, зокрема, в Бахмацькому, Козелецькому, Менському, Ніжинському, Новгород-Сіверському та Прилуцькому районах. Решта райони області отримають технічну можливість для видачі ID-карток до кінця року.

Зазначимо, що паперові паспорти не припиняють своєї дії, але їх власником важливо врахувати наступні моменти:

  • У разі втрати, псування або необхідності вклеювання фотографії при досягненні 25 або 45-річного віку будуть оформлятися нові паспорти.
  • При оформленні реєстрації місця проживання за новою адресою, паспорт громадянина України зразка 1993 підлягати обміну не буде.
  • У разі зміни прізвища будуть видаватися паспорта нового зразка.

Записи на пластиковому біометричний паспорт будуть українською та англійською мовами. Нова картка також не передбачає наявності інформації про релігію та місце проживання, а інформація про сімейний стан особи буде зчитуватися лише в електронному варіанті.

Експерти відзначають, що нові пластикові паспорти дозволять власникам використовувати різні електронні сервіси, в онлайн режимі можна буде замовити адміністративні послуги.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації