У Чернігові майже в шість разів збільшилась кількість передачі сказу від тварин до людей

12:45, 28 вересня 2016

Суспільство
сказ в чернігові

Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. За даними ВООЗ, хвороба входить у 5-ку хвороб, спільних для людини і тварин, що наносять найбільший соціально-економічний збиток.

За перше півріччя у Чернігові тварини нападали на містян понад 300 разів. І хоча кількість нападів майже ідентична з торішніми показниками, але у цьому році сказ омом від тварин заразилося вже не 4 особи, а 22.

Про це інформує викладач Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області Олексій Моргун, адже сьогодні відзначається Всесвітній день боротьби зі сказом.

Так, лише офіційні дані свідчать, що до місцевого травмопункту за перше півріччя звернулося 377 чоловік (у минулому році було зафіксовано 322 випадки). Діагноз «сказ» був лабораторно підтверджений у 22-х осіб.

Саме тому медики б’ють на сполох та намагаються якомога ширше поінформувати населення про небезпечність цієї хвороби. Адже якщо не здійснювати належну профілактику тварин, то хвороба знову й знову буде передаватися до людей.

Нагадаємо, що 3-го вересня у Чернігові по вул. 1 Травня блукала лисиця, яка на одному з подвір'їв приватного сектору розірвала курей. Зрештою, її вбив один з сусідів. Чернігівська регіональна державна лабораторія ветеринарної медицини підтвердила, що у тварини був «сказ».

Тож свійських тварин у цьому районі довелося прищепити, а з населенням провести профілактичні бесіди.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації