Чернігівці продовжують «музичне» святкування Дня міста

22:30, 23 вересня 2016

 Культура В Чернігові
одеський муніципальний духовий оркестр

Одеський муніципальний духовий оркестр. Фото: Мар'яна Харді

Чернігів – це край, який може святкувати День міста понад тиждень. Цьогорічне святкування розпочалося 16 вересня і передбачається, що завершиться воно 25-го. Сьогоднішній день був також насичений подіями: іноземні делегації, музичні фестивалі, ярмарки майстрів, відкриття нової сцени тощо.

Про відкриття сцени

Чернігівці, ба навіть гості міста, не будуть заперечувати, що маленька сцена для Чернігова була конче необхідна. На жаль, доволі часто п’ятничний проект «Зелена сцена» доводилося скасовувати чи переносити саме через примхи погоди. Втім, тепер ця проблема вирішена – місто має новеньку сцену з тентом, який захищає від дощу. Тож тепер головне, щоб глядачі не розбігалися, коли піде дощ.

Сцена унікальна й тим, що проблема була в Чернігові – руками викладачів та студентів кафедри зварювання Чернігівського національного технологічного університету. За їх словами, вона вийшла навіть кращою, аніж вони самі очікували.

Звісно, цей майданчик допоможе місту частіше запрошувати до себе гостей з інших міст та країн, планувати музичні фестивалі тощо. Але навіть зведення «культурного» елементу міста не обійшлося без політики.

Так, під час сьогоднішнього урочистого відкриття сцени, Чернігівський міський голова підкреслив, що він, ще бувши народним депутатом, протягом кількох років пропонував місцевій владі свою допомогу, але, мовляв, ті відмовили. За словами чинного міського голови, у раді не хотіли, щоб сцена була пов’язана з прізвищем Атрошенко.

Про ярмарок майстрів

Сьогодні в Чернігові було близько десяти мистецьких пунктів, приурочених до святкування Дня міста. І здавалося б, що ярмарок майстрів – це вже давно звична для усіх річ, і що нібито здивувати вона не може. Аж ні, і сьогодні на Алеї Героїв можна було побачити незвичні речі.

Так, наприклад, на одному зі столиків чернігівці презентували старовинні вишиті рушники та ткані покривала своїх пращурів, знаходячись поруч з якими навіть відчувалася та епоха. Були й білосніжні в’язані гачком серветки, і вироби з металу та незвичні різьблені фігури на корі дерева.
Але цього разу журналісти Інформаційного порталу ProCn поспілкувалися з викладачами Чернігівської школи мистецтв, які презентували дивовижні роботи школярів 10-15 років.

Всі рельєфи виконані з однокольорового скульптурного пластиліну. Спочатку діти малюють ескіз, а потім разом з вчителем обирають найкращий варіант, звісно, прислуховуючись до думки спеціаліста. Потім вони визначаються з плінтом (поверхня, на яку наноситься матеріал) та розпочинають свою роботу.

Скульптуру діти опановують протягом 6-7 занять, адже у їх графіку є ще чимало стилів: малюнок, живопис, композиція, декоративно-прикладне мистецтво та історія мистецтв, - розповідає викладач школи мистецтв Оксана Гриньова.

Це мій експеримент в освіті. Перед тим, як розпочати працювати з композицією, ми з дітьми сходи на екскурсію, кожна дитина обрала для себе найулюбленіші місця Чернігова – їх й втілили у своїх робота. Останнім часом українці стали дуже патріотичними, але, на жаль, це обмежується лише символами: герб, прапор, вишиванка тощо. Я переконана, що діти мають любити та зображати у своїх роботах й своє місто. У нас дуже красивий Спаський собор, Борисоглібський… та навіть залізничний вокзал, який сподобався одній учениці школи мистецтв, тож вона й вирішила втілити його у своїй роботі. У цих роботах немає повторів, кожна дитина зобразила щось своє, кожна із них помітила окремі особливості Чернігова, які не притаманні іншим містам.

Розповіла нашим журналістам викладач Анна Матвєйцева.

Про музику

Найбільше сьогодні містянам за запрошеним гостям запам’ятається музика, адже вона була скрізь. Лишень на Алеї героїв стояло дві сцени. А третю сцену готували до завтрашнього приїзду «великих» зірок.

Так, якщо на сцені, що на початку Алею, танцювали дітлахи з Харкова, то на сцені, що за декілька фонтанів далі – музиканти грали класичну музику. Якщо біля першої сцени співали оперні пісні, то біля другої у цей час пантоміми розважали дітлахів мильними бульбашками. Окрім цього від першої сцени до другої тягнулося містечко майстрів.

Сьогодні в Чернігові відбувся концерт шкіл естетичного виховання «В твоє майбутнє віримо, Україно», мистецький проект «Старовинна музика в стародавньому місті». Було відкрито шостий міжнародний фестиваль-конкурс хореографічного та вокального мистецтва «Яскрава країна» – в Чернігові».

На День міста до Чернігова також завітав Одеський муніципальний духовий оркестр, який виконав чимало пісень Леоніда Утьосова.

Сьогодні глядачів флешмобом також мав порадувати й турецький військовий оркестр, який планував пройти від Катерининської церкви до малої міської сцени, але в останній момент стало відомо, що музиканти «застрягли» на кордоні.

Завтра, 24 вересня, святкування продовжиться: о 18:30 на Красній площі виступатимуть гурти Клей Угрюмого, Selfi та Артем Пивоваров, а о 20:00 чекайте на Тіну Кароль та Олега Вінника.

День міста Чернігова 2016
День міста Чернігова 2016
День міста Чернігова 2016
День міста Чернігова 2016
День міста Чернігова 2016
День міста Чернігова 2016
День міста Чернігова 2016
День міста Чернігова 2016
День міста Чернігова 2016
День міста Чернігова 2016
День міста Чернігова 2016
День міста Чернігова 2016
День міста Чернігова 2016
День міста Чернігова 2016
День міста Чернігова 2016
День міста Чернігова 2016
День міста Чернігова 2016
День міста Чернігова 2016
День міста Чернігова 2016
День міста Чернігова 2016

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації