Середній вік мешканця Чернігова 41 рік

18:00, 21 вересня 2016

В Чернігові
карта чернігова

У Чернігові вже протягом кількох десятиліть триває медико-демографічна криза

За останні п’ять років спостерігається повільне зростання середнього віку чернігівців. Якщо станом на січень цього року він досяг 41 року, то ще у 2011 році був на один рік нижче. При цьому в області нині середній вік сягає 43-х років. Загалом в Чернігові мешкає близько 294 тис осіб, з них 288 тисяч постійних.

Такі дані навів начальник управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Владислав Кухар під час щотижневої наради у Чернігівській міській раді.

У Чернігові понад 54% населення – жінки. Тобто на кожну тисячу чернігівок припадає лише 848 чоловіків. При цьому середній вік жінок 44 роки (в області – 46), а чоловіків – 38 років (в області 39).

Помітно зменшується частка дитячого населення, натомість зростає кількість пенсіонерів. Станом на січень цього року на 1000 населення працездатного віку (від 15-ти до 64-х) припадало 389 осіб непрацездатного віку.

За повідомленням Кухаря, в місті вже протягом кількох десятиліть триває медико-демографічна криза: чернігівці багато хворіють, зріс показник передчасної смертності чоловіків та дітей зокрема.

Серед основних медичних причин смертей:

  • серцево-судинні та церебро-васкулярні хвороби (63%);
  • онкологічні захворювання (18%);
  • зовнішні причини: травми, отруєння, тощо (5,8%).

Найпоширеніші хвороби чернігівців:

  • система кровообігу (28%);
  • органи дихання (22%);
  • органи травлення (12%).

Попри це у місті трохи менше почали робити абортів: 6,0 на 1000 населення на початок 2016 року проти 6,2 на 1000 населення у минулому році. Разом із тим зросла кількість пологів та зменшилася частка «складних пологів».

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації