Сьогодні вшановують пам'ять героїв Крут

17:14, 29 січня 2016

Суспільство
День пам'яті героїв Крут

День пам'яті героїв Крут

Сьогодні, 29 січня, у селі Пам’ятне (Борзнянський район) зимно, але й людно. Адже 98 років тому звичайний семикласник заспівав там Гімн України, його підтримали інші студенти, яким довелося відстоювати національні інтереси. Під час нерівного бою більшовики вбили майже всіх хлопців, деякі потрапило до полону.

У радянські часи, звісно, полеглі у Крутах вважалися зрадниками. Але у 2006 році зрештою було встановлено стелу. Тепер 29 січня – День пам'яті героїв Крут і кожного року вшанувати пам'ять героїв до меморіалу приїздять представники державної влади та звичайні патріоти.

Окрім традиційних заходів, цьогоріч було й вручення державних нагород військовослужбовцям 13-го мотопіхотного батальйону.

Сьогодні патріоти України, послідовники Героїв Крут, ціною свого життя зі зброєю в руках відстоюють державний кордон на сході, щоб недопустити повторення загарбницьких планів імперської Росії

підкреслив заступник голови обласної ради Арсен Дідур

Нагадаємо, що у 1918 році постійно точилися бої між українцями та більшовиками. Непідготовленим юнакам довелося вступити в курінь січових стрільців. Зі зброї у них було лише по три обійми патронів та гармата.

Патрони швидко закінчувалися, а розжарена зброя псувалася від морозу. Попри це, декілька сотень хлопців змогли на чотири дні затримати 4-х тисячну більшовицьку армію Михайла Муравйова.

За свідченнями істориків, саме завдяки цьому часу вдалося врятувати українську державність, підписавши Брест-Литовський мирний договір.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації