Про найцікавіші проекти чернігівського бюджету участі

11:50, 16 вересня 2016

 Економіка В Чернігові
проекти бюджету участі в чернігові

Беріть свій паспорт та обирайте найближчий пункт голосування для того, щоб обрати найкращий, на вашу думку, проект,

Вчора в Чернігові стартувало голосування за проекти в рамках «Громадського бюджету» (бюджет участі). Віддати свій голос за найкращу програму можна до 30 вересня включно. Проекти-переможці будуть профінансовані у 2017 році, для цього передбачено виділення 1% з міського бюджету, тобто близько 6,5 млн грн.

На сайті Чернігівської міської ради вже опубліковано список програм, які допущені до голосування у частині капітальних та поточних витрат. Звісно, серед понад 60-ти проектів є чимало важливих для Чернігова пропозицій, які мають на меті здійснити реконструкцію, косметичні та капітальні ремонти, встановлення дитячих майданчиків, дорожнього покриття та каналізації, фінансування дозвілля дітей з особливими потребами, дітей учасників АТО тощо. Втім, редакція Інформаційного порталу ProCn пропонує читачам ознайомитися з найцікавішими та незвичними проектами.

Знову про реформування громадського транспорту

Чернігівці вже давно чекають на зміни в мережі громадського транспорту, але кожного разу нам заважають якісь граблі: то скасовування тендеру на придбання 10-ти тролейбусів, то затягування ремонту електролінії для тролейбусів по вул. Козацькій, то небажання приватних перевізників віддавати тролейбусам свої маршрути тощо. Але чернігівці продовжують вперто робити хоч якісь кроки у транспортній реформі.

Нещодавно, наприклад, у міській раді вже почали міркувати над майбутнім дизайном зупинок громадського транспорту. Тим часом на конкурс громадських бюджетів громадська активістка та депутат райради Тетяна Романова подала проект «Впровадження системи GPS-моніторингу на громадському міському транспорті та облаштування «розумних» зупинок у центрі міста».

Проект передбачає встановлення GPS-систем у транспортних засобах, що працюють на автобусних маршрутах №38 та 39, які обслуговує Чернігівське тролейбусне управління, та їх підключення до автоматизованої системи диспетчерського управління. Окрім цього в рамках проекту відбудеться облаштування 5 «розумних» зупинок у центрі міста, що дасть змогу встановити чіткий контроль за робою громадського транспорту.

Під час написання проекту, я радилася з трьома компаніями, які встановлюють систему GPS-моніторингу, з управлінням транспорту та зв'язку, і окремо з управлінням фінансів. В Україні вже є успішні історії в цьому напрямі. Наприклад, в Житомирі така система працює вже давно, і скарг я не чула, хоча знаю там профільного заступника. Я хочу, щоб наші люди в найближчому майбутньому відчули на собі послуги комфортного перевезення, а місто - якісний та сучасно обладнаний транспорт. А от стосовно вандалів, то тут потрібно проводити додаткову просвітницьку програму. Разом із тим до цього часу в Чернігові мають з’явитися відеокамери, які будуть встановлені у рамках міської програми «Безпечне місто».

Розповіла нашим журналістам Тетяна Романова.

Сніговбиральні машини в Чернігові є, а снігоутворюючих – ще немає

Серед проектів, що допущені до голосування, опинилося й прохання придбати для Чернігова снігоутворючу гармату (рушницю).

Їх часто використовують для доповнення або заміни природного снігового покрову з метою продовження зимового сезону. Штучний сніг утворюється з дрібних крапель води, що розпилюється форсунками. Гармата може працювати при температурі повітря нижче 1,5°С.

Зазначають автори проекту Сергій Тищенко та Леся Піпкун.

Така гармата необхідна для Спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з лижного спорту та біатлону (вул. Малиновського, 59).

Назад у минуле, або чернігівські жабки повертаються

Колись замість музичного фонтану в Чернігові був інший фонтан, який місцеві мешканці називали «Жабки». Там також, як і сьогодні, призначали побачення та дружні зустрічі. Для декількох поколінь чернігівців «Жабки» перетворилися на спогади дитинства та молодості. Тож, коли на їх місці з’явився музичний фонтан, то у захваті були не всі. Саме з цих міркувань й було подано проект «відновлення справедливості» - «Жабки повертаються» авторства громадської активістки Олени Рогової. Проект передбачає встановлення 30-ти фігур жабок у парковій зоні між Красною площею та готелем «Україна». Фігури є точною копією паркових скульптур 80-х років.

Згідно з задумом, містяни розмальовуватимуть жабок самостійно, але під наглядом видатних художників міста. Втім, пригадавши скандальні чернігівські мурали та електронну петицію, що просила владу цікавитися думкою містян стосовно того, чи іншого «арт-об'єкту», журналісти Інформаційного порталу ProCn запитали авторку проекту про професійність художників, що братимуть участь у розмалюванні паркових фігур.

Я сама художник, маю 6 років профільної освіти, 6 років викладаю в художній школі, є учасницею всеукраїнських виставок. Спочатку будуть зроблені форми «жабок», потім всі охочі зможуть надати ескізи розпису фігур, серед яких художня рада обере найкращі. Розмальовувати ескізи будемо з усіма охочими. Завдання проекту – не лише зробити новий «арт-об'єкт» у Чернігові, але й об'єднати жителів міста мистецтвом. Передбачається, що до наступного Дня міста ми змогли б впоратися. Але спочатку потрібно, щоб чернігівці не полінувалися та проголосували.

Поділилася планами Олена Рогова.

жабки чернігів

Чернігівці вкотре взялися за відродження Залізничного парку

Окрім відновлення жабенят у центрі Чернігова, місто може поповнитися ще одним парком, а точніше відновленням занедбаного парку біля залізничного вокзалу. Таку ідею запропонувала громадська діячка та поетеса Надія Галковська разом з чернігівцями Юлією Вауліною та Леонідом Черевко.

Як відомо, Залізничний парк впродовж вулиці Привокзальна раніше був доволі людним місцем. Але вже багато років парк занепадав, а нещодавно поблизу нього почалося зведення багатоповерхівки, яка мала «залізти» на його територію. Втім, із гучними скандалами 4-гу чергу будівництва вдалося зупинити. Тим часом відновленням парку займаються громадські активісти.

Вже кілька років ми намагаємось відродити Залізничний парк, як це було до 1991-го року. Дещо вже зроблено мешканцями вулиці Привокзальної та небайдужими жителями Чернігова. Тепер планується встановлення урни, приладдя для літнього кінотеатру та дитячого ігрового комплексу для осіб з обмеженими фізичними можливостями з ігровою зоною для малюків, пандус для інвалідів, Wi-Fi. Надалі – огородити цей парк, відновити танцмайданчик, фонтан тощо.

Йдеться в описі проекту.

Чи з’явиться в Чернігові екстрим-майданчик для велосипедистів, срейтерів та роллерів?!

«Пейп-парк» у Центральному парку культури і відпочинку пропонують створити Андрій Вареник, Артем Веремій, Ірина Дорошенко та Максим Цирулін. Вони пропонують збудувати екстрим-майданчик розміром близько 30х40 м.

скейт парк в чернігові

 

На конкурс також винесено проект, що передбачає в Чернігові появу в кладовища для домашніх тварин

Власники тварин не задумуються про це до того моменту, допоки, на жаль, не зіткнуться з проблемою. Але кладовище для домашніх улюбленців потрібно не менше, ніж притулок для вуличних собак та кішок. І якщо за будівництво тимчасового притулку Чернігівська міська рада цьогоріч вже взялася, то для кладовища ще потрібно зібрати максимальну кількість голосів.

Проектом передбачається створення міського кладовища для домашніх тварин, що дасть змогу мешканцям Чернігова поховати своїх домашніх улюбленців у спеціально відведеному для цього місці та буде сприяти поліпшенню екологічного середовища.

Йдеться в проекті авторства Миколи Синельника.

У конкурсі бере участь ще й проект, який передбачає зниження чисельності безпритульних тварин у Чернігові шляхом стерилізації, який ініціювала Інна Лучнікова. Для цього активісти громадської організації «Об'єднання захисту безпритульних тварин «Щаслива доля» просять фінансування на 12-ти місячну діяльність.

Чернігівці пропонують розмалювати міські мости у різні кольори

Програму «Чернігів - місто легендарних різнобарвних мостів» запропонував чернігівці Юрій та Володимир Демиденко. Для цього потрібно визначити перелік мостів та закріпити за кожним із них назву кольорів фарб, які виробляються підприємствами України.

Створити на базі комплексу різнобарвних мостових споруд туристичного маршруту з високою привабливістю.

пропонують автори проекту.

Не забули чернігівці й про українську мову

Так, чернігівська викладачка та волонтерка торішніх безкоштовних курсів української мови Людмила Зіневич разом з Оленою Герасимеко пропонують у 2017 році продовжити проект «Мова-література-культура-краєзнавство» на базі технологічного університету. Проект передбачає зустріч фахівців української мови, письменників та журналістів зі слухачами курсів.

Цьогоріч у конкурсі громадських проектів участь бере ще одна ідея, що пропонує замінити іномовні вивіски на українськомовні.

Вивіски, реклама різними мовами, переважно російською, з граматичними, лексичними помилками спотворює зовнішній вигляд нашого міста, особливо історичний центр. Деякі назви шкодять збереженню й відтворенню історичної атмосфери, що знижує загальну культуру і історичну привабливість міста.

Йдеться в проекті В. Красавіної.

***

Від редакції: практика партисипаторного бюджетування для Чернігова доволі молода, але тим не менш мешканці міста цьогоріч вже активніше подавали свої проекти на розгляд комісії. Для реалізації проектів-переможців виділено 1% міського бюджету. Але проголосувати можуть лише особи, що досягли 16-річного віку та мають чернігівську реєстрацію. Тож беріть свій паспорт та обирайте найближчий пункт голосування для того, щоб обрати найкращий, на вашу думку, проект, щоб потім не було прикро, якщо саме він набере найменшу підтримку та знову буде покладений «у довгий ящик».

пункти для голосування за проекти бюджету участі
пункти для голосування за проекти бюджету участі
пункти для голосування за проекти бюджету участі

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації